Jak podpořit růst vlasů? 10 tipů na dlouhé, husté a lesklé vlasy

Nejedna žena touží po dlouhých, hustých, lesklých vlasech. Je jasné, že svou roli hraje genetika, avšak existují triky, se kterými docílíte kýženého efektu. Chcete dlouhé vlasy, ale narostou vám pouze do určité délky a pak se zastaví? S těmito tipy je nebudete stíhat stříhat.
růst vlasů
Krásné a dlouhé vlasy můžete mít i vy. (foto: depositphotos)

5. Kdo maže, ten jede

Požití oleje na suché konečky vlasů je známá věc. Udělejte změnu. Vmasírujte olej ke kořínkům vlasů, čímž stimulujete kořínky vlasů. Nejvíce vhodný je olej rozmarýnový, ricinový nebo hroznový. Masáž hlavy dvakrát týdně urychlí růst vlasů. Rutinu provádějte večer, ráno si vlasy běžně umyjte.

6. Babské rady fungují

Dříve neměli takový výběr, jako je dnes. Za dob našich babiček nebyly drogerie na každém rohu a s nimi mnoho značek a druhů produktů. Lidé měli jeden obyčejný šampon, se kterým si museli vystačit. Zkoušeli si poradit jinak. Zjistili, že aplikace jablečného octa na umyté vlasy dělá zázraky. Jeho výhoda je žádná parfemace a kompletní přírodnost a bezpečnost. Posiluje vlasové kořínky. Vlasy vám tak nebudou tolik padat a budou pevnější.

7. Jako v bavlnce

Ačkoliv je vlas „mrtvá“ část, žádá si stejnou péči, jako zbytek těla. Pro vlasy je náročné vzdorovat všem klimatickým, povětrnostním i mechanickým náporům. Neztěžujme jim to ještě více. Základ je kvalitní hřeben. Měl by být dostatečně šetrný nejen k vlasu, ale také k pokožce hlavy. Při rozčesávání mokrých vlasů dbejte zvýšené opatrnosti. Mokrý vlas je mnohonásobně křehčí než suchý.

Total
0
Shares
Související články
home office
Read More

10 tipů, jak si zpříjemnit home office

Kvůli covidové pandemii se home office stal součástí mnoha z nás. Najednou jsme zjistili, kolik povolání lze provozovat z obýváku v teplákách. A ačkoliv je vidina práce z domova velmi příjemná, po čase se však může stát velkým problémem. Zpříjemněte si home office následujícími kroky, díky kterým objevíte kouzlo možnosti práce z domova.
Total
0
Share