Jak podpořit růst vlasů? 10 tipů na dlouhé, husté a lesklé vlasy

Nejedna žena touží po dlouhých, hustých, lesklých vlasech. Je jasné, že svou roli hraje genetika, avšak existují triky, se kterými docílíte kýženého efektu. Chcete dlouhé vlasy, ale narostou vám pouze do určité délky a pak se zastaví? S těmito tipy je nebudete stíhat stříhat.
růst vlasů
Krásné a dlouhé vlasy můžete mít i vy. (foto: depositphotos)

Kvalita, hustota, struktura a celkový typ vlasů určuje převážně genetika. Svou roli na kvalitě vlasů hraje ale také životospráva, zda kouříte, pijete, máte pestrý jídelníček, a tak dále. Je možné, že děláte něco, co brzdí růst vlasů. Nejvíce však s vlasy zamává stres. Začněte dělat následující kroky a uvidíte, že změna zaručeně přijde.

1. Proteiny nejen pro kulturisty

Zařaďte bílkoviny ve větším množství. Přijde vám to jako hloupost? Říkáte si, že bílkoviny do sebe hrnou přece jen fitness nadšenci? Ne, opravdu vám příjem bílkovin zlepší kvalitu vlasů. Bílkoviny se podílejí na tvorbě keratinu, kterým je vlas tvořen.

2. Vitamíny, minerály a další látky

Ačkoliv máte pestrý a zdravý jídelníček, pro vaše vlasy je to stále příliš málo benefitních látek. Doplňte je například prášky nebo šumivými tabletami. Zaměřte se především na rybí olej, vitamíny skupiny B, železo, biotin, vitamin C a D nebo cystein. Tyto látky růst vlasů ovlivňují nejvíce.

vlasy
Růst vlasů podpoříte správnou péčí. (foto: depositphotos)

3. Méně je více

Toto tvrzení platí v mnoha oborech. Uplatníme ho i v souvislosti s vlasy. Prodlužte dobu mezi jednotlivými umytími vlasů. Přílišné mytí hlavy povede pouze k nadměrné tvorbě mazu. Vlasy se vám tedy budou mastit více a více vypadávat. Snadno se dostanete do začarovaného kruhu.

4. Vejce nejsou pouze k jídlu

Produkty slepic se těší velké popularitě v potravinářství. Své využití si najdou i v kosmetickém průmyslu. Nejen že jsou z nich výborné pleťové masky, ale především žloutky udělají s vašimi vlasy zázraky. Smíchané žloutky s olivovým olejem je starodávný a ověřený recept na růst vlasů. Směs naneste na vlasy a po 20 minutách oplachujte studenou vodou. Následně si umyjte vlasy běžným způsobem.

Total
0
Shares
Související články
dovolenou
Read More

Nemůžete se rozhodnout, kam letos pojedete na dovolenou? Máme pro vás 10 tipů!

Není jednoduché vybrat si správnou zemi a správné letovisko pro vysněnou dovolenou. Dovolená je důležitá pro správnou regeneraci a odpočinek, proto se vyplatí do ní investovat. Často si na dovolenou u moře šetříme celý rok, a tak by byla škoda vydat se na nesprávné místo. Pojďme si tedy představit top 10 zemí, kam se můžeme na dovolenou k moři vypravit.
psí plemena
Read More

TOP 10: Nejpopulárnější psí plemena

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte domácího mazlíčka? Psi jsou skvělými společníky, kteří vám budou v mnoha životních situacích i oporou nebo nejlepším přítelem. Jenže vybrat si jedno plemeno může být do jisté míry také oříškem. Pomoct může seznam nejpopulárnějších ras, ze kterého si stačí jenom vybrat nejvíce sympatické plemeno.
Total
0
Share