TOP 10: Nejlepší české filmy všech dob

Přemýšlíte nad tím, co si pustíte během volného večera? Pokud se vám nechtějí číst titulky, budou sázkou na jistotu tradiční české filmy. I kdyby si člověk řekl, že česká kinematografie v posledních letech nepředvádí zrovna výjimečné snímky, existují takové filmy, které se zapsaly do paměti a na které se člověk může dívat prakticky pořád a pořád dokola.
české filmy
Jaké české filmy se navždy otiskly do historie naší kinematografie? (foto: unsplash/Noom Peerapong)

1. Pelíšky 

Mezi nejlepší české filmy patří naprostá kultovní klasika, Pelíšky. Hlášky z tohoto filmového snímku nás doprovází prakticky po celý rok, i když v mnoha rodinách je tradicí zhlédnutí filmu pouze o vánočních svátcích, konkrétně na Štědrý den, kdy film vysílá Česká televize.  

Pelíšky asi nemusíme představovat, nebo snad ano? Humorné vyprávění osudů rovnou tří generací žijících v dobách kolem roku 1968. 

To nejlepší z filmu Pelíšky.

2. Obecná škola  

Igor Hnízdo dříve patřil, a možná doposud patří, mezi obávané české filmové hrdiny, se kterými by zejména děti nechtěly přijít do křížku. A nelze se tomu divit. Jeho rákoska dodnes mnohé budí ze spaní. Film Obecná škola je však nakonec velmi milou podívanou a právem se řadí mezi nejlepší české filmy, co kdy tuzemská kinematografie pustila do světa.  

Při sledování Obecné školy dnes si mnozí jistě říkají, jak by se taková rázná ruka učitele hodila v dnešní moderní době. Tedy pokud by pod vlivem nejrůznějších zákonů a zásad vlastně prošla.  

trailer k filmu Obecná škola

3. Postřižiny 

Na motivy stejnojmenné knihy Bohumila Hrabala vznikla jedinečná podívaná nazvaná „Postřižiny”. Komedie o Maryšce s dlouhými vlasy a Pepinovi, který člověku spíše jenom zavaří, respektive zavaří všem a všemu, kde se octne – to je česká filmová klasika. 

trailer k filmu Postřižiny

4. Jak vytrhnout velrybě stoličku 

Tomáš Holý ve svém útlém věku patřil k nejlepším a nejoblíbenějším filmovým hercům. I když jeho život nebyl příliš dlouhý, dodnes žije alespoň v mnoha kultovních českých filmech, kde na něj s radostí vzpomínáme.  

Jedním z nejlepších filmů nejen s ním, ale na poli české kinematografie vůbec, se dlouhé roky drží i snímek „Jak vytrhnout velrybě stoličku”. Člověk se nad touto velmi milou komedií pousmívá stejně, jako při jeho nadcházejícím díle „Jak dostat tatínka do polepšovny”. 

Nejlepší hlášky z filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku.

Total
0
Shares
Související články
honorář
Read More

10 herců, kteří loni dostali nejvyšší honorář za jeden film

Rok 2021 byl doslova nabitý filmovými snímky, i když je pravdou, že řada z nich měla z důvodu pandemických opatření přeloženou premiéru z dřívějších měsíců. V každém případě až nyní, kdy se jednotlivé snímky začaly promítat v kinech, se také ukázalo, kteří herci dostali za ztvárnění rolí doslova pohádkově zaplaceno. A byli to?
Filmů
Read More

TOP 10 romantických filmů

TOP 10 romantických filmů představuje nezapomenutelná kinematografická díla, která rozehřejí srdce a vyprávějí poutavé příběhy lásky. Od klasických romantických dramat po lehčí komedie, tento výběr nabízí něco pro každého. Připravte se na emocionální jízdu plnou romantiky, smíchu a dojemných momentů. Tyto filmy nejenže osloví váš cit pro romantiku, ale také vás zavedou do světa nezapomenutelných filmových příběhů, které přetrvávají v paměti diváků. Prožijte s postavami jejich radosti, slzy a lásku a nechte se unést magií filmového romantického světa.
Total
0
Share