TOP 10: Nejpodivnější závody, jakých se můžete zúčastnit

Hlavním smyslem každého závodu je dokázat, že jsme v dané disciplíně nejlepší. Každý závod má i ceny pro výherce. V následujícím článku jsme pro vás vytvořili žebříček 10 nejpodivnějších závodů. U mnoha z nich nejde jen o výhru, ale hlavně o to se zúčastnit a pobavit se.
závody
Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! (foto: 123RF)

5. Santovský běh

Santův závod je velice unikátní a byl vytvořený pro benefiční účely. Původně vznikl v roce 2005 v Bostonu. S touto myšlenkou přišlo nejprve pět hochů a později se stal tak populárním, že se ho zúčastňuje ročně kolem 700 mužů a žen.

Každý člen na sobě musí mít oblek Santy Clause, včetně čepičky. Tento závod se stal každoroční tradicí. Dochází nejen k šíření vánoční atmosféry, ale také k podpoře dobré věci. Minulý rok bylo získáno kolem 1,4 milionu pro děti v tísni.

6. lačné nevěsty

Tento závod se odehrává každý rok v Srbsku v Bělehradě. A jaký je jeho účel? Nevěsty, které se umístí na prvních dvou místech, dostanou zdarma šaty, ve kterých závodily. Takže každá nevěsta, která chce ušetřit za své svatební šaty, musí zvolit velice vhodnou sportovní obuv a mít dobrou kondičku, aby mohla porazit své sokyně. Otázka je, jak po ukončení závodu šaty vypadají a zda budou ještě použitelné.

Kolik kilometrů za hodinu uběhne budoucí nevěsta?

7. falešný koňský závod

Jedná se o jeden z nejbizarnějších britských závodů. Závody se konají každoročně a hlavní výhrou je zde lahev šampaňského. Mnozí by si řekli, že by za flašku bublinek ani nevstali z gauče, ale jde tu spíše o zábavu. Hlavním smyslem tohoto závodu je, že veškerý výtěžek a sponzorské dary jdou na charitu.

A proč se jedná o falešný koňský závod? Nesetkáte se zde totiž s opravdovými živými koňmi, ale s koňmi plyšovými. Každý člen musí zaplatit poplatek 50 liber a pak si může osedlat svého plyšového, heboučkého oře, a vydat se závodit. Není proto asi překvapením, že závody přilákají vždy více jak tisíc diváků.

Total
0
Shares
Související články
nejlepších sportovců
Read More

TOP 10 nejlepších sportovců světa. Mistři medailí a rekordů

Stejně jako v každém oboru, i na poli sportu se najdou hvězdy, které můžeme označit za ty nejlepší. Opomineme částku na výplatní pásce a podíváme se na stránku výkonnostní a stránku toho, jak se daní sportovci zapsali do historie. Vyjede nám níže uvedený seznam top deseti nejlepších sportovců všech dob. Kdo kraluje celému žebříčku?
Total
0
Share