10 nejprodávanějších oděvních značek roku 2022

Ač by se zdálo, že luxusní značky díky celosvětové ekonomické krizi uvolní místo těm levnějším, opak je pravdou. Luxus a kvalita stále vévodí žebříčku 10 nejprodávanějších značek za rok 2022. O jaké značky se tedy jedná?
nejprodávanější
Které oděvní značky patří mezi ty s nejvyššími tržbami? (foto: depositphotos)

1. Nike

Nike je oblíbenou sportovní značkou, která se zaměřuje zejména na obuv, oblečení a různé doplňky. Společnost Nike vznikla v roce 1964 jako Blue Ribbon Sports pod vedením Billa Bowermana a Phila Knighta. V loňském roce se tato americká nadnárodní společnost dostala na první příčku nejprodávanějších značek. Její příjmy za rok 2022 přesáhly 33 miliard dolarů. 

2. Louis Vuitton

Značka Louis Vuitton patří mezi nejprodávanější francouzské módní značky vůbec. Její vznik se datuje až do roku 1854, založil ji uznávaný stejnojmenný návrhář. Mezi nejznámější kousky tohoto módního domu bezpochyby patří kufry a kabelky, ovšem značka se také zaměřuje na prodej kvalitní obuvi, pásků, hodinek, slunečních brýlí, šperků. Hodnota této společnosti činí asi 28,1 miliardy dolarů a její tržby v roce 2022 přesáhly 23 miliard.

3. Gucci

Gucci je italská značka propagující luxusní módu už od roku 1921. Jak již název napovídá, založil ji jistý Guccio Gucci ve Florencii. Dnes ji má pod palcem Alessandro Michele, kterému se zřejmě dobře vede, jen za rok 2022 tržby této značky přesáhly 18 miliard dolarů.

4. Chanel

Chanel zná snad každý díky světoznámé a úspěšné Coco Chanel. Dnes má tato značka hodnotu téměř 7 miliard dolarů a její tržby v roce 2022 činily přes 15 miliard dolarů. Mimochodem, dámy, jen Coco Chanel dnes můžete vděčit za ty úžasné malé černé šaty, které se hodí pro jakoukoliv příležitost.

Total
0
Shares
Související články
dětské oblečení eshop
Read More

Jak poznat kvalitní e-shop s dětským oblečením?

Nakupovat oblečení s dětmi v kamenných obchodech je ztráta času a zkouška nervů i trpělivosti. V dnešní době internetu je to čirý nesmysl a devadesát procent rodičů přiznává, že mnohem raději nakupuje oblečení online, a pak je s dětmi zkouší v klidu doma. Jak ale poznat e-shop, který stojí za vaši důvěru?
Total
0
Share