10 věcí, které vám zbytečně zabírají místo v šatníku

Že je šatník nadmíru důležitý, o tom ví každý své, nehledě na pohlaví. Jak se říká, šaty dělají lidi. A něco na tom bude. S průběhem času člověk nahromadí spoustu oblečení pro různé příležitosti. Zároveň se mu i s dobou a věkem mění vkus, proto se může stát, že vaše skříň již nedokáže pojmout další módní kousky. Co se dá v takovýchto případech dělat?
šatník
Udělejte čistku šatníku a určitě zjistíte, že i vy v něm máte všelijaké zbytečnosti, co nenosíte a jen zabírají místo. (foto: depositphotos)

Je na čase zahájit proces třídění, aby vám v šatníku zůstaly pouze ty věci, které pravidelně nosíte, líbí se vám, a v budoucnu, například dle ročního období, je ještě vytáhneme na odiv. Skříň nacpaná k prasknutí, nepřehledná, to vše ve vás umocňuje dojem, že nemáte co na sebe. Když si ale necháte jen ty kousky, co skutečně oblékáte, uvidíte ten rozdíl.

1. Oblečení vázané vzpomínkami

Věci, které již nenosíte, ale váží se k nim vzpomínky, viz dovolené, dárky a obdobně. Takové, které máte tak zafixované, ale již je nikdy nevytáhnete, jen na ně koukáte a hezky vzpomínáte, ty vyřaďte. Oblečení se má nosit.

2. oblečení na jednu příležitost

Byli jste někdy na svatbě jako svědek či družička? Účastnili jste se tematické party? Pokud ano, jistě jste tyto super fešné kousky vytáhli pouze jednou a s největší pravděpodobností naposledy. Budete-li se účastnit další svatby nebo tematické události, jistě zvolíte něco nového, v čem vás ještě nikdo neviděl. Proto v těchto věcech máte další z řady, které poslat dále.

3. Na jedno brdo

Máte zálibu v nákupech obdobného typu oblečení? Pak je čas na přehodnocení. Deset černých triček s dlouhým rukávem? Opravdu je stihnete všechny pravidelně točit? Zvažte, které skutečně nosíte stále dokola, a kterým z nich se spíše vyhýbáte a ty z šatníku vyřaďte.

4. Oblečení na doma

Cítit se doma pohodlně, to je naprostá nezbytnost. A proto je v šatníku nutné mít oblečení, které nám ten komfort poskytne. Tepláky, legíny, volnější trička s krátkým či dlouhým rukávem, teplé svetry, mikiny, chlupaté ponožky, to vše se sejde. Nicméně jak se říká, čeho je moc, toho je příliš. Mrkněte se, které tepláky jste na sobě dlouho neměli a popřemýšlejte, zda se vám vlastně ještě líbí a vy se v nich cítíte dobře. Proč jste je dlouho nenosili? Jsou již v dosti použitém stavu? Barva se nelíbí? Pryč ze skříně. Stejně tak se zamyslete, jestli opravdu potřebujete tolik triček na doma.

Total
0
Shares
Související články
dětské oblečení eshop
Read More

Jak poznat kvalitní e-shop s dětským oblečením?

Nakupovat oblečení s dětmi v kamenných obchodech je ztráta času a zkouška nervů i trpělivosti. V dnešní době internetu je to čirý nesmysl a devadesát procent rodičů přiznává, že mnohem raději nakupuje oblečení online, a pak je s dětmi zkouší v klidu doma. Jak ale poznat e-shop, který stojí za vaši důvěru?
Total
0
Share