TOP 10: Nejlepší rockové kapely všech dob

Když přijde řeč na rockové kapely hudebního světa, jistě se vám jich hlavou honí desítky. Ne každá se ale může řadit na samotný vrchol a přesně ty jsme pro vás do našeho žebříčku vybrali.
rock
Možná s námi nebudete souhlasit, možná ano, ale tohle je prostě náš TOP rock žebříček všech dob! (foto: 123RF)

5. Rolling Stones

V roce 1994 rockový svět truchlil nad smrtí frontmana Nirvany. To léto jedna kapela vypustila album Voodoo Lounge, byli to Rolling Stones. Úderný singl „Love is Strong“ byl svědectvím o tom, že i v srdci grungeové éry je dobrá rocková píseň dobrou rockovou písní.

Rolling Stones – Gimme Shelter

6. Beatles

Pojďme se zbavit těch zjevných: žádný seznam nejlepších rockových kapel by nebyl životaschopný bez Beatles. Od roku 1963 až do jejich rozpadu v roce 1970 si slavná čtyřka užívala nejkondenzovanější běh brilantnosti v historii.

Beatles – Help!

7. U2

U2 jsou prostě skvělá tradiční rocková kapela, která nahrála jedny z nejlepších rockových songů všech dob. A to všechno bylo před „krásným dnem“ roku 2000, když se kapela dostala do třetí dekády a ‘N Sync útočili na hitparády. U2 psali klasické rockové písně, které by byly hity v každém desetiletí – vizitka rockové nesmrtelnosti.

U2 – Beautiful Day

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share