TOP 10: Nejlepší rockové kapely všech dob

Když přijde řeč na rockové kapely hudebního světa, jistě se vám jich hlavou honí desítky. Ne každá se ale může řadit na samotný vrchol a přesně ty jsme pro vás do našeho žebříčku vybrali.
rock
Možná s námi nebudete souhlasit, možná ano, ale tohle je prostě náš TOP rock žebříček všech dob! (foto: 123RF)

1. Queen

Pokud by absolutně hrozný hnidopich mohl diskvalifikovat skupinu z tohoto seznamu, Queen by to nebyli. Kombinace kulturního vlivu Queen, společenského dopadu a schopnosti psaní písní soupeří s jakoukoli kapelou v rockové historii.

Queen – Bohemian Rhapsody

Queeni jsou jednou z těch kapel, které dokáží samy sebe zatemnit. To znamená, že jejich největší hity byly tak skvělé, že zbytek jejich katalogu je přehlížený. Když přinesete světu Bohemian Rhapsody, Another One Bites the Dust, Somebody To Love a I Want It All, písničky, které byly jen o něco méně pozoruhodné – přesto fantastické – mají tendenci stát v pozadí.

2. Guns N’ Roses

Při zdůvodňování GNR na tomto seznamu není třeba hledat nic jiného než album Greatest Hits. Písně na něm obsažené mají za následek, proč jsou Guns N’ Roses na našem seznamu best rockových kapel všech dob.

Guns N’ Roses – November Rain

Ale pojďme trochu hlouběji. Tahle sestava je poháněná zpěvákem, jehož hlasový fond je naprosto neomezený, stejně tak geniálním skladatelským umem. Od balad přes energické vypalováky. Kapela také drží zajímavé vyznamenání: Téměř devět minut dlouhé November Rain je nejdelší píseň, která kdy pronikla do Billboard Top 10.

3. Metallica

Metallica drží plášť nejvlivnější metalové kapely. Vzala za pačesy drsné akordy a hodila je do hlavního proudu. Pak byla kritizována za to, že je příliš tradiční. Ach, nebezpečí úspěchu.

Metallica – Enter Sandman

A úspěšní byli. Dokonce i když se revoluce grunge rozplynula, album s názvem „Black Album“ z roku 1991, ukázalo, že těžší kousky stále mají na jejich playlistu místo.

4. Nirvana

Nirvana byla nejlepší rockovou kapelou v jednom ze svých nejlepších desetiletí: v 90. letech. Je těžké přeceňovat vliv Nirvany na hudební scénu i na popkulturu. Byli transformační silou i přes méně než pět let v centru pozornosti – jev náhle skončil sebevraždou předního muže, Kurta Cobaina, v dubnu 1994.

Nirvana – Smells Like Teen Spirit

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share