TOP 10: Nejlepší rockové kapely všech dob

Když přijde řeč na rockové kapely hudebního světa, jistě se vám jich hlavou honí desítky. Ne každá se ale může řadit na samotný vrchol a přesně ty jsme pro vás do našeho žebříčku vybrali.
rock
Možná s námi nebudete souhlasit, možná ano, ale tohle je prostě náš TOP rock žebříček všech dob! (foto: 123RF)

8. R.E.M.

Jako u každé průkopnické kapely, první reakcí na R.E.M. bylo pravděpodobně: „Co to sakra je?“ Psal se rok 1987 a obskurní skupina s kryptickým názvem (zkratka „Rapid Eye Movement“) právě odpověděla na metal a kýčovitou populární hudbu.

Počínaje koncem 80. let a pokračováním 90. let, R.E.M. sestavili řetězec hitů soupeřících s jakoukoli kapelou přes jakýkoli žánr, s výjimkou Beatles.

R.E.M. – Losing My Religion

9. Aerosmith

Aerosmith je další skupina, kterou nemůžeme vynechat. S vedoucím zpěvákem Stephenem Tylerem mají právo na zářez v našem žebříčku. Je to však jejich stálá moc, která je staví nad hranici. Aerosmith měli za tři desetiletí velké údery, a přestože měli několik období klidu, nikdy opravdu nezmizeli.

Aerosmith – Crazy

10.Ramones

Pro začátek byli Ramones průkopníky žánru – což je vyznamenání, které by mělo pozvednout skupinu na kterémkoli seznamu. Spolu se Sex Pistols, Ramones jsou obecně považovaní za zrození punk rocku. Jejich hudba, vzhled a postoj se od depresivních počátků sedmdesátých let staly zesíleným prostředním prstem ke všemu od společenského status quo po konvenční rockovou hudbu. Jejich hudba nebyla nikdy určená pro všechny.

Ramones – Blitzkrieg Bop

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 výhod, které tělu přináší orgasmus. Užívejte si až do samotného konce!

TOP 10: Nejlepší online hry, co vás nepustí ze židle

Zdroj

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share