TOP 10: Benefity, které budete mít ze sportování

Sportování v kolektivu alespoň jednou týdně přináší mnohem více, než jen pocit zdravého ducha. A my se dnes podíváme, co si sportováním zaručeně natrénujete zvládat.

 

10 Zodpovědnost

Ve chvíli, kdy k vám přiletí míč, je ryska vah celého zápasu na vás. Vy se musít rychle rozhodnout a hlavně se správně rozhodnout. To vás naučí mnohem více cítit zodpovědnost za to, co děláte.

 

9 Time management

Pánové v televizi často používají slovo Timing. Ten je v kolektivních sportech rozhodující. Správné načasování přihrávky nebo správné držení pozice jsou v zápolení velmi důležité. Time management ale právě sportem perfektně zocelíte. Natrénujete si, za jakých okolností je dobré útočit, za jakých bránit a co je potřeba ve hře dříve udělat.

 

8 Sebedůvěra

Sport je o brankách, bodech nebo vteřinách. A pokaždé, když nějakým způsobem vyniknete, přidá to vaší sebedůvěře potřebné body. Ano, je plno lidí, kterým určitá činnost nejde. Nicméně Ronaldové z nebe nepadají každé úterý po obědě, proto se radujte z dílčích úspěchů a čím víc budete pro hru zažráni, je nepochybné, že tím dříve přijde zlepšení vašeho herního umu a s tím i potřebné sebedůvěry.

 

7 Přátelství

Kolektivní sporty jsou založeny na vztazích mezi hráči. Proto se z týmových hráčů často stávají velcí přátelé. Ostatně ten, kdo nějakému přátelství není nakloněn, je komunitou rychle odstraněn ze hry. Chcete-li si tedy udělat dobré přátele, začněte sportovat.

 

6 Rivalita

Sportování je vzrušující činnost. Mnohem více než v jiných činnostech je právě při sportu hromada vypjatých situací, které napomáhají k bratrství mezi spoluhráči a zároveň k rivalitě proti soupeřům. Kdo více vás může vyhecovat, než někdo, kdo vás chce zničit?

 

5 Pohyblivost

Ve zdravém těle, zdravý duch. A zdravé tělo by mělo jíst kvalitní potraviny a mělo by se hýbat. Jinak ztuhne a bude zle. Pokud vašemu životu schází pohyb, je ideální chvíle najít si nějakou partu florbalistů, fotbalistů nebo třeba baseballistů.

 

4 Spolupráce

Kooperace je potřebná v mnoha chvílích lidského života. A kdy si ji lépe natrénovat, než při sportu? Při sportech jako fotbal nebo florbal je potřeba, aby se hráči na sebe mohli spolehnout. Že když se rozhodnete útočit, bude vzadu někdo, kdo přemýšlí nad obranou. Že když někomu přihrajete a naběhnete si do lepší pozice, že vám přihraje zpátky. Nebo že když někoho umístíte do brány, nebude střelám uhýbat.

 

3 Disciplína

Se spoluprací tak trochu souvisí i disciplína. Když se na vás spoléhá celý tým, musíte se snažit zachovat vždy správně. To jsou chvíle, které u televize nezískáte. Musíte se poctivě vracet do obrany a být vždy připraven k přihrávce svého spoluhráče.

 

2 Řešení stresových situací

Hrajete sálovku, prohráváte, máte málo sil. Spoluhráči jsou frustrovaní. Morálka upadá. Takovéto chvíle se zažijí pouze na bitevním poli, nebo při sportu. Máte dvě možnosti. Vzdát to, nebo se kousnout, vyhecovat spoluhráče a začít se rvát více než do teď. Takové chvíle vás zesílí a pocit urvaného vybojovaného vítězství je skutečně k nezaplacení.

 

1 Naučíte se prohrávat

Nicméně ne vždy se pouze daří. Ne vždy to tam padá, ne vždy si rozumíte se spoluhráči. Pro takové chvíle tu jsou prohry, které nikdo nemá rád. Nicméně ti špatní sportovci si z prohry vezmou frustraci, naštvání nebo zášť. Ti dobří se naopak poučí a vezmou si z prohry cenné informace o tom, co zvorali. Umět prohrávat je v dnešním světě velice cenné. Naučte se to právě sportováním!

 

Total
0
Shares
Související články
nejlepších sportovců
Read More

TOP 10 nejlepších sportovců světa. Mistři medailí a rekordů

Stejně jako v každém oboru, i na poli sportu se najdou hvězdy, které můžeme označit za ty nejlepší. Opomineme částku na výplatní pásce a podíváme se na stránku výkonnostní a stránku toho, jak se daní sportovci zapsali do historie. Vyjede nám níže uvedený seznam top deseti nejlepších sportovců všech dob. Kdo kraluje celému žebříčku?
Total
0
Share