TOP 10 Důvody, proč pít vodu

Voda je nezbytnou součástí života. Bez vody bychom existovat nemohli. Většina z nás má raději vodu ochucenou. Mám tím na mysli například různé limonády, nebo alkoholické nápoje a další slazené nápoje, které samozřejmě vodu obsahují. Proč je ale samotná voda tak důležitá, proč bychom raději měli kolikrát sáhnout po ní, než po limonádě, to se dozvíte v našem dalším žebříčku, který nám objasní 10 důvodů, proč pít vodu.

 

10 (De)hydratace

Pokud tělo není dostatečně zavodňováno, buňky v našem těle to pocítí. V tomto případě, kdy nejsou dostatečně hydratovány jsou celkově oslabeny a tím i celý imunitní systém člověka. Tímto se v našem těle narušuje celá jeho rovnováha a tak je méně odolné proti nemocem a virům.

 

9 Termoregulátor

Voda má mnohem větší a lepší vstřebatelnost, než limonády a ostatní slazené nápoje. Pokud například cvičíte, nebo nějakým způsobem vykazujete fyzickou aktivitu, při které se potíte, tak pokud například vypijete 350ml vody, Vaše tělo během pouhých 15 minut vstřebá 240ml! Pokud by ste si vzali limonádu (která obsahuje cca 10% cukrů), či nějaký slazený nápoj, tak se za stejnou dobu vstřebá pouze 30ml. Klasické limonády mají kolem 10-12% cukrů. Proto se doporučuje pít při namáhavé fyzické aktivitě hodně vody. Jen vody.

 

8 Potlačuje chuť k jídlu

Pokud držíte dietu, měli byste o to více pít. Voda totiž potlačuje chuť k jídlu a pocit hladu. Není kalorická, neobsahuje ani tuky, ani cukry a tím pádem nezatěžuje organismus. Snížený příjem vody zvyšuje ukládání tuků. Můžeme si to demonstrovat na dobrém příkladu z Ameriky. 37% Američanů má problémy s nedostatkem tekutin v těle, často si to pletou za hlad (tak proto jsou „tlustí“?) studie prokázaly, že sklenice vody večer zahnala půlnoční bolesti „z hladu“ o 99% pozorovaných lidí, hlavně těch, co drželi dietu.

 

7 Pročišťuje organismus

Voda odvádí z těla toxiny, hlavně z trávícího systému. Když máte nějakou nemoc, tak pokud budete pít dostatek vody, pomůže Vám pročistit organismus a tím se rychleji a snáze zbavit dané nemoci. Zároveň dostanete do těla živiny a organické látky.

 

6 Ovlivňuje krevní oběh

Pokud je v organismu více vody, zvětší se i hladina kyslíku v krevním oběhu. Čím více má naše tělo kyslíku, tím více a lépe přemění tuky na energii. Bez vody prostě tělo není schopno účinně využít energii z uložených tuků. Takže pokud tedy máme dost vody, lépe spalujeme. Pokud lépe spalujeme, máme více energie. Pokud máme více energie…tak je to dobré 😀

 

5 Je nezbytná…

pro dobré trávení. Ale nejen to, je také nezbytná pro vstřebávání život, pro všelijaké chemické procesy, které se dějí v našem těle. Bílkoviny a sacharidy jakožto hlavní složka naší potravy, jsou metabolizovány a také rozváděny do těla právě pomocí vody v krevním oběhu. Tak jak voda dokáže živiny rozvádět, tak naopak nepotřebné látky může stejně tak vylučovat.

 

4 Ovlivňuje paměť, soustředění…

A téměř všechny funkce našeho těla. Nedostatek vody má za následek každodenní únavu. Je také dokázáno, že již při úbytku 2% vody z těla může mít za následek problémy s krátkodobou pamětí. Také můžeme mít potíže se základní matematikou, potíže soustředit se…

 

3 Těžko se získává odjinud

Možná se to nezdá, ale vodu je poměrně obtížně sehnat z jiných zdrojů, než z vody samotné. Alkoholické a slazené nápoje z našeho těla odčerpávají velké množství vody. V ovoci je jen malé množství vody a tak nejlepším zdrojem je samotná voda..

 

2 Jsme samá voda

Naše tělo, ač byste to určitě neřekli, je z 80% jenom voda. Náš mozek tvoří z 85% voda, naše krev je z 80% jenom voda no a naše svalstvo je také tvořeno vodou, z 50-70%. Takže vidíme, jak je voda moc a moc důležitá.

 

1 Bez vody by nic nebylo

Je to tak. Nebýt vody, tak není prostě život. Proto vědci hledají na Marsu vodu, protože jenom díky vodě má šanci vzniknout život. Tam kde není voda, tam není nic. I co se týče našeho těla – po přečtení ostatních důvodů je to jasné. Dalším důkazem, jak moc je na ni naše tělo závislé je to, že bez jídla dokážeme žít i několik týdnů, avšak bez vody bychom umřeli již po pár dnech..

 

Takže po přečtení následujícího snad všichni víme, jak moc je voda důležitá. Třeba si jí někteří z Vás začnou nyní více vážit, nebudou ji zbytečně vylévat a plýtvat jí a hlavně, třeba ji začnete více pít! Ono to staré klišé, že byste měli pít 2 litry vody denně je sice pravda, nic méně můžeme pít klidně více. Navíc nás čeká léto, takže Vás to počasí snad samo donutí do sebe více nasávat. Ale ne pivečka, ale vodičku, zdroj našeho života. Nebojte se, bohatě stačí voda z kohoutku. Ještě že jí je zatím dostatek.

 

Zdroje: kulturistika.com, google

 

Total
0
Shares
Související články
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
mlsná
Read More

10 tipů, co dělat, aby vás nehonila mlsná

Každý to zná – je večer, sedíte na gauči, koukáte na film nebo pracujete a přijde to – chutě. Něco byste si dali a přesně nevíte, co utiší vaše chuťové pohárky. Buď začnete jíst, co najdete v okolí, anebo se kousnete a mlsnou zkrátka překonáte.
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
Total
0
Share