TOP 10: Nejoblíbenější fast foody na světě

Určitě každý už navštívil nějaký fast food. Když chvátáte, tak není nic jednoduššího a rychlejšího, než přijít, objednat si a dostat jídlo, které můžete sníst na místě nebo si ho vzít s sebou. Fast foody jsou velice populární v každé zemi a v mnoha z nich jsou příčinou obezity u velkého množství obyvatelstva. V dnešním článku jsme pro vás připravili seznam nejoblíbenějších franšíz, na které můžete narazit u nás, ale i fast foody, jež najdete jen v zahraničí.
fast food
Nejoblíbenější fast food je samozřejmě McDonald’s. (foto: 123RF)

1. McDonald’s

McDonald’s zaujímá první místo oprávněně. Tento fast food s jedním z nejznámějších sloganů „I’m Lovin’t!” je známý všude po světě a je velice oblíbený i navzdory tomu, že se nejedná zrovna o jedno z nejzdravějších jídel.

První McDonald’s byl založen bratry McDonaldovými roku 1940 v Kalifornii. Ze statistik z roku 2022 vyplývá, že na tuto firmu můžeme narazit ve více než 100 zemích světa, ve 38 000 prodejnách. Je úsměvné, že McDolald’s má více zaměstnanců, než je počet vojáků v armádě USA.

2. KFC

Vznik tohoto rychlého občerstvení se datuje k roku 1930, kdy jistý Harland Sanders prodával svá smažená kuřata v jídelně, která byla součástí čerpací stanice v Kentucky. Jeho jídlo všem chutnalo, byl velice úspěšný a později začal svou prodejnu rozšiřovat i do jiných států. V roce 1952 vzniká provozovna Kentucky Fried Chicken, která se stává velice populární a začíná se rozšiřovat do všech koutů světa.

KFC si zakládá na prvotřídním kuřecím mase a základní nabídka tvoří kousky kuřete, které jsou připravovány podle tajného receptu samotného Sanderse. V České republice můžeme narazit na celkem 114 prodejen KFC. Dle statistik dojde denně k otevření jedné pobočky KFC ve světě. Roční prodej kuřat z celého světa se pohybuje kolem 914 milionů kusů.

3. Burger King

Burger King je americký řetězec, který je ponejvíce orientovaný na hamburgery. Mnozí si mohou myslet, že Burger King a McDonald’s jsou největší rivalové mezi fast foody, ale není tomu tak. Restaurace nabízejí různé typy potravin a odlišné menu.

Toto rychlé občerstvení má sídlo na Floridě. Úplně první restaurace byla otevřena v roce 1954. První Burger King v České republice byl otevřen v roce 2008.

4. Subway

Franšíza Subway byla založená v roce 1965 Fredem DeLucem v americkém městě Bridgeport. A pokud hledáte nějaký zdravý způsob rychlého stravování, je Subway to pravé. V České republice můžeme narazit pouze na 17 těchto restaurací.

Fast food Subway se zaměřuje na saláty a sendviče, které jsou připravovány dle přání jednotlivých zákazníků. Hlavními ingrediencemi je jak jinak než čerstvě upečené pečivo, masové či zeleninové náplně, sýry, různé dresinky a další. Výběr je opravdu pestrý. Slovo „Subway” znamená v překladu z maďarštiny Lepší chuť než ostatní.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share