TOP 10: Důvody, proč navštívit Alpy

Alpy – největší pohoří v Evropě. Nejdeme zde nejen krásné vodopády, ledovce, ale i malebné horské vesnice. Pokud stále váháte, zda vyrazit na výlet do Alp, přečtěte si nás článek. Možná urychlí vaše rozhodnutí.

 

10 Rozmanitost jednotlivých údolí

Při cestování po Alpách můžete narazit na velké množství údolí. Zajímavostí je, že skoro každé údolí má svůj vlastní dialekt nebo jazyk.

 

9 Rozmanité aktivity

Díky úžasné scenérii a dobrému přístupu mohou turisté vybírat z velkého množství aktivit, které Alpy nabízejí. Je zde možnost vychutnat si krásný výhled při pěší turistice nebo si užít lyžování po celý rok.

 

8 Italské Dolomity

Italské dolomity jsou jedním z horských masivů italských Alp. Alpy také poskytují přirozenou bariéru, a to zejména do Itálie. Většina cest do Itálie po zemi, jsou právě přes hory.

 

7 O Alpách

Alpy zabírají více než desetinu rozlohy Evropy. Ekonomika v Alpách se skládá převážně ze zemědělství, ale v dnešní době zde má i velký podíl cestovní ruch. V ledovci na rakousko-italských hranicích byl nalezen mumifikovaný muž, jehož stáří se odhaduje na 5000 let.

 

6 Návštěvnost

Každá rok navštíví Alpy kolem 120 milionů lidí.

 

5 Alpy a olympijské hry

Chamonix – francouzské město v Alpách jako první hostilo zimní olympijské hry v roce 1924.

 

4 Živočichové

Alpy jsou domovem rozmanitého spektra volně žijících živočichů. Můžete zde tedy narazit jak na kozy, tak medvědy.

 

3 Počasí

Klima v Alpách je  velice rozmanité. Na jižním konci se můžete dostat přímo na písčité pláže s palmami, zatímco centrální oblasti jsou chladné po celý rok. Stačí si jen vybrat, které variantě dáte přednost.

 

2 Kultura

S Alpy je spojena silná kultura. Můžete zde narazit na tradiční zemědělství, výrobu sýrů a také dřevozpracující průmysl je zde stále na vysoké úrovni. Místní farmáři zde tráví léto v malých chatrčích, stejně jako jejich předci, již před tisíci lety.

 

1 Největší ledovec

Největším ledovcem Alp je Velký Aletschský ledovec v Bernských Alpách. Jeho dálka se pohybuje kolem 24 m. Mezi další známé velké ledovce patři Gornergletscher a Mer de Glace.

 

Zdroj: list25.com

Total
0
Shares
Související články
nejmenší
Read More

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

Velká zvířata nás fascinují, ty nejmenší pak příliš nevnímáme. Přesto jsou na světě malí rekordmani z říše zvířat, kteří nás mohou ohromit – a rozhodně se nejedná jen o brouky a jiné bezobratlé živočichy. Jak velký je třeba nejmenší had na světě? Pokud se normálně hadů bojíte, tohoto byste si patrně ani nevšimli.
Total
0
Share