TOP 10 Podivná fakta o sexuálním životě zvířat

V porovnání s některými zvířaty vedou lidé opravdu nudný sexuální život. Možná je to tak ale lepší.  V mnoha případech jde o velice komplikované rituály. Může dojít až ke ztrátě některého pohlavního orgánu nebo dokonce ke smrti.

10 Myš s obřím penisem

Jedná se o poměrně nevýrazného hlodavce, vyskytujícího se nejvíce na západě Severní Ameriky. Tyto myši jsou zhruba 2 cm vysoké a délka jejich těla měří až 7 centimetrů. Nebyla by až tak ničím zajímavá, až na jednu věc – mají největší penis mezi všemi hlodavci v poměru k jejich tělesným proporcím. Délka penisu tvoří až 9% jejich délky těla.

9 Mozky netopýrů se smršťují v souvislosti s jejich pářením

Vědci objevili, že při páření netopýrů, dochází k neobvyklému zvětšení jejich varlat v porovnání s běžným stavem.  Ovšem když dochází ke zvětšování jejich varlat, v závislosti na to dochází k razantnímu smrsknutí jejich mozku ve stejné míře. Netopýrům asi opravdu nezáleží na velikosti jejich mozku, když se zrovna nacházejí v obklopení netopýřích samiček.

8 Mořský zajíc

Kalifornský mořský zajíc je jakýsi druh mořského slimáka, který je hermafroditem  – často přeměňuje své pohlaví z ženského na mužské a naopak. Jejich páření probíhá pomocí jednoho velkého řetězce. Každého mořského slimáka oplodní pak ten před ním a ten pak oplodní toho před sebou. Jsou převážně spojeny do jakého si řetězce, ale jsou i případy, kdy tvoří kruh.

7 Slimák banánový

Tito slimáci jsou oboupohlavní, a proto k jejich páření může docházet mnoha způsoby. Jednou velkou zásadou ovšem je, aby si vybrali sobě přiměřeně velkého partnera. Jejich způsob rozmnožování spočívá v tom, že penis jednoho slimáka je zcela pohlcen druhým slimákem. Může se tedy i stát, že zůstanou v sobě zaseknutí. V tomto případě nastává celkem děsivý postup. Jediný způsob, jak se od sebe dostat je ten, že dojde ke snědení partnerova penisu. Na tomto příběhu je ovšem děsivé i to, že ukousnutý penis už nikdy nedoroste.

6 Sperma ovocných mušek

Nejen že jsou tito tvorové velice otravní, ale ještě k tomu  jsou mnohem více sexuálně přizpůsobivější než lidé. Mají totiž nejdelší spermie, co se živočišné říše týká. Tato malá octomilka produkuje stočené spermie, které když se natáhnout, tak jsou 20x delší než je velikost běžné mouchy. Je to vysvětlováno tím, že samičky mají extrémně velké reprodukční plochy. Ve srovnání s lidmi je velikost jejich sperma 1000 násobek délky lidského spermatu.

5 Kachní pochva může blokovat spermie, pokud si to sama kachna přeje

Asi je všeobecně známo, že kačeři mají penis ve tvaru vývrtky a kachní pohlavní orgány tomuto tvaru přesně odpovídají.  Jsou však také podivně zkroucené a plné různých zákrut a slepých uliček, které snižují šanci na oplodnění. Takže když přijde nějaký agresivní samec, který nerad slyší slovo NE, může se tak dostat do některé z takovýchto slepých uliček a k oplodnění nedojde.

4 Červení roztoči

Mnoho lidí používá k vytvoření té správné atmosféry různá lákadla, jako jsou například zapálené svíčky a lístky růží na posteli. Červení sametový roztoči mají také svůj vlastní rituál. Ti si vytváří různé hromádky ze stonků nebo malých větviček a poté se sem snaží přilákat své samičky. U každé takovéto hromádky je pak také vyprodukované množství jejich vlastního spermatu.  K hromádkám jsou samičky lákány pomocí „hedvábné“ stezky. Pokud samička toto místo nalezne a je samečkem ohromena, usadí se na tuto hromadu a oplodní se tak sama.

3 Někteří brouci mají pouze jedno varle

Jsou pouhé tři skupiny brouků vyskytujících se v přírodě, kteří když se narodí, mají pouze jedno varle. Většina zvířat jsou známá, že mají bilaterální symetrii, což znamená, že jedna půlka těla vypadá jako odraz v zrcadle půlky druhé. Najdou se zde však i výjimky. Přišel na to jistý francouzský přírodovědec. Vědci si však nejsou úplně jistí, proč k takovému jevu dochází, ale je zde převažující teorie, že se jedno varle ztratí někde v průběhu evolučního řetězce a je nahrazeno mírně většími žlázami, které jsou poté odpovědny za větší tvorbu semenné tekutiny.

2 Nepoměr samiček a samečků u včel

Včely jsou unikátní právě ve formě svého rozmnožování. Včely se rozmnožují pohlavně, nicméně u této formy rozmnožování je v přírodní říši pravidlem, že poměr mezi zplozenými samičkami a samečky je podobný. U včel je však na několik stovek samečků jedna produktivní samička. Obecně se jí říká královna a každý rok si tvoří takový svůj monstrózní harém.

1 Černá vdova

Jedná se o samičku, která rozhodně nemá v plánu dlouholetý vztah se svým partnerem. Jakmile totiž dojde k oplodnění, samička se s ničím nepáře a svého milého okamžitě zblajzne. Věřím, že si její partner takovouto „svatební noc“ rozhodně nepředstavoval.

 

Zdroj: Toptenz.net

Total
0
Shares
Související články
pavouk
Read More

TOP 10 nejjedovatějších pavouků světa

Pavouci jsou jedni z nejstarších druhů zvířat, vyvinuli se již před více než 380 miliony let. Z evolučního hlediska jsou to úžasní tvorové, nicméně pro spoustu z nás přestavují opravdu noční můru, a to hlavně kvůli své tělesné konstituci: osm nohou, chlupaté tělíčko, několik párů očí... Brrr!
Total
0
Share