TOP 10 Nejkrásnější pláže Středomoří

Zima už nám stojí před vraty, proto se na nás určitě nebudete zlobit, když vám přineseme trochu toho teplíčka. Jsou tu drinky s deštníčky, roj plavek a šum moře! Dnešní TOP 10 list je tu a s ním deset nejkrásnějších pláží Středomoří!

10. El Saler – Valencie, Španělsko

Celým názvem Playa de El Saler je nejkrásnější a nejrozvinutější pláží poblíž Valencie.

 

9. Medveja – Opatijská riviéra, Chorvatsko

Pláž je tvořena drobnými kamínky a oblázky. Medveja je vhodná na potápění. Je přímo spojená s okolní krajinou.

 

8. Porto Katsiki – Lefkáda, Řecko

Pláž Porto Katsiki byla dokonce v roce 2001 vyhlášena za třetí nejkrásnější pláž světa. Nad touto oblázkovou pláží se tyčí obrovská skála. Na pláž je snadný přístup po schodech z parkoviště nad ní, kde se nachází stánky s občerstvením. Porto Katsiki bývá hojně navštěvována, proto je často přeplněna až k nehnutí.

 

7. Spiaggi Rosa – Budelli, Itálie

Nazývána také Růžová pláž pro svůj růžově zbarvený písek. Písek docílil tohoto odstínu ze vstřebávání úlomků ulit drobných mořských živočichů. Jedná se o velmi chráněnou pláž na ostrově Budelli. Úžasnou podívanou tvoří korály barvy písku, žulová skaliska a jemně azurová voda.

 

6. Vicino Apella – Karpathos, Řecko

Další z nejkrásnějších pláží Středomoří je řecká pláž Apella, která disponuje krásným bílým pískem a azurovou vodou.

 

5. Pampelonne – Ramatuelle, Francie

Krásná písečná pláž Pampelonne se nachází nedaleko oblíbeného četnického Saint-Tropez a okouzlující je především okolními vinicemi.

 

4. Zlatni rat – Brač, Chorvatsko

Pláž Zlatni rat v překladu znamená Zlatý mys a je považována za nejkrásnější pláž na celém Jadranu. Specifická je svým tvarem, který ústí v zahnutý roh, čímž zcela vybíhá z ostrova. Pláž je pokryta jemným pískem a drobnými oblázky. Pro svou podivuhodnost je bohatě navštěvována, proto bývá naprosto přelidněna.

 

3. Petra tou Romiou – Paphos, Kypr

Petra tou Romiou aneb Afroditina pláž. Jak název napovídá, podle legendy je tato pláže oním místem, kde bohyně Afrodita povstala z mořské pěny. Jedná se o lokalitu, která je určena pro čirou romantiku, proto je často vyhledávána pro pořádání svatebních obřadů.

 

2. Ölüdeniz – Egejská riviéra, Turecko

Co víc si přát? Příjemný písek, lesklé kamínky a laguna… Není třeba dalšího komentáře!

 

1. Navagio – Zakynthos, Řecko

Tato pláž je v podstatě z celého ostrova nejznámější. Její povrch tvoří téměř sněhově bílý písek. Dominantou je vyhlídka na zrezivělý vrak pašerácké lodi, která ztroskotala v roce 1980. Velmi oblíbené jsou na tomto místě výlety na lodích.

 

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share