TOP 10: Extrémně nebezpečná povolání

V dnešní době je mnoho lidí nespokojeno se svou prací. Nemají z ní dostatečné uspokojení a považují ji za důležitou jen proto, že jim přináší možnost obživy. Možná ale poté, co si přečtete tento článek, zjistíte, že to vaše zaměstnání není až tak strašné. Nakonec budete rádi za svou práci, kterou můžete vykonávat z bezpečí své kanceláře. Následující článek vám představí TOP 10 nejvíce nebezpečných povolání na světě.

 

10 Asistenti kouzelníků

Toto povolání se může na první pohled zdát  jako velice zajímavé a zábavné. Je zde ovšem riziko, že při jeho vykonávání může dojít k ohrožení života.  Asistenti zde vystupují jako jakýsi pokusní králíci kouzelníků a mohou jen doufat, že se daný trik zrovna povede.  Toto povolání obsahuje rozmanité role. Asistenti jsou součástí  různých představení, kde dochází k vrhání nožů, probodávání mečem, půlení na dvě části apod. I když se v mnoho případech jedná o pouhý trik, nikdy nevíte, co se může zrovna kouzelníkovi vymknout z rukou.  A proto zde jen doporučujeme najít si vhodného a spolehlivého mága.

 

9 Kaskadéři

U tohoto povolání můžeme najít určitě mnoho kladů. Jde o práci, která je dobře placená, velice pestrá, různorodá a pokaždé zde děláte něco nového. Učíte se nové trigy a fígle. Setkáváte se se slavnými celebritami, které při nebezpečných momentech zastupujete. Ale kde se vyskytují plusy, jsou také mínusy. Toto povolání má jedno velké mínus. Veškeré činnosti, které zde kaskadéři vykonávají jsou spojené s velkým nebezpečím. Stačí, aby se jim nevyvedl nějaký nacvičený pohyb a může dojít k ohrožení jejich života. Slavné osobnosti asi dobře vědí , proč se v určitých situacích nechat zastoupit kaskadérem. Naštěstí pro kaskadéry jde dnes už mnoho šílených kotrmelců a explozí trikově dodělat v počítači.

 

8 Rybáři

Zde si nelze jen představit nějaký klidný rybníček, kde rybář nahodí udici a čeká, dokud nějaká ta rybka nezabere. Nebudeme teď na rybaření pohlížet jako na koníček, ale jako na povolání. I rybářství patří mezi nejnebezpečnější povolání na světě. Rybáři musí kolikráte pracovat sedm dní v týdnu, často i v noci a hodně hodin denně. Hrozí zde bouře, různé nehody, poruchy lodí, ledová voda popřípadě nějací tvorové, kteří by si strašně rádi na rybářích smlsli – to jsou všechno příčiny, které hrozí při výpravách na moře.

 

7 Dřevorubci

Nejenom že se jedná o velice namáhavou práci, ale také velice nebezpečnou. Tak nějak každý dřevorubec, který se živí kácením stromů musí počítat s tím rizikem, že mu může něco sem tam spadnout na hlavu. Stačí zde jeden chybný krok nebo výpočet a může dojít hned k neštěstí. Zranění zde můžou způsobit nejen padající stromy, ale také různá dřevařská náčiní.

 

6 Myči oken mrakodrapů

Samozřejmě zde záleží na výšce mrakodrapů. Například v Dubaji, kde se můžete „vznášet“ až do výšky sto dvacet dva metrů nad zemí (ve výšce 34. patra) se určitě žádný myč oken necítí bezpečně. Při této práci se rozhodně nevyplatí zapomenout nějaké pracovní náčiní dole na zemi. Základnu, na které při drhnutí oken stojíte, tvoří pouze jakási úzká římsa, která rozhodně nevypadá moc stabilně.  A určitě ani žádnému myči oken na radosti nepřidá, když si uvědomí, že zde riskuje svůj život jen kvůli tomu, aby lidé uvnitř dobře viděli.

 

5 Opraváři elektrického vedení

Jakákoliv porucha na elektrickém vedení může způsobit to, že v mnoha domácnostech, ba celých vesnicích či městech, nepůjde elektrický proud, což je značně nepříjemné pro každého z nás. A od toho tu jsou právě opraváři elektrických vedení, aby tyto poruchy co nejdříve nalezli a opravili. Mnohdy si ale ani neuvědomíme, co všechno tato práce obnáší a jak moc je nebezpečná. Existují dokonce i speciální helikoptéry, ze kterých se vysoce specializovaní opraváři spouštějí nad elektrická vedení a hledají závady. Opraváři mají speciální oblek s ocelovou výztuží, takže přes ně prakticky přetéká 500 000 voltů.

 

4 Horníci

Práce v dolech je spojena s velkým nebezpečím a tělesnou námahou. Mezi největší katastrofy určitě můžeme zařadit exploze plynu, zatopení dolů nebo různé sesuvy. Kolikráte zůstávají i zranění horníci uvězněni v dolech po dobu několika dnů, bez jídla a vody, než se k nim dostane záchrana. Mnoho horníků zde nalezne smrt nebo ochrnutí těla.

 

3 Hasiči

Povolání hasiče patří mezi jedno z nejdůležitějších povolání a je také spojenou s velkou mírou nebezpečí. Hasičem může být pouze řádně proškolená osoba. Je důležité, aby byli hasiči schopni zvládnout stresové a nebezpečné situace a neublížili svým chováním ani sobě, ani svému okolí. Největší hrozbou zde totiž není jen oheň, ale také nebezpečný kouř, padající se a bortící se domy apod.

 

2 Policisté

Policajt je veřejná osoba, která odpovídá za udržování pořádku a klidu. Jejich činností není jen pouze procházení se po ulicích a dávání pokut za překročení rychlosti. K největším rizikům dochází  u ozbrojených loupežích, přepadeních, ale také ponejvíce při dopravních nehodách.  Záleží také na státě, kde je tato profese vykonávána. Je určitě lepší býti policajtem v České republice než například v Mexiku. Tam jsou totiž na běžném pořádku únosy, vraždy a drogové války mnohem více než u nás. Dle statistik zemřelo v Mexiku loni kolem tisíce policajtů při různých potyčkách a vyšetřování.

1 Armáda

Přestože se nám počítačové hry snaží naznačovat cosi o dobrodružnosti a noviny o stále větší potřebě “mírových” vojáků s puškami a ostrými náboji, být vojákem je jedno z nejhorších povolání na naší planetě. Lidé vysláni do nejnebezpečnějších míst mající za úkol vraždit ty nejnebezpečnější lidi a pokusit se o to, aby právě těmi nejnebezpečnějšími lidmi nebyli zabiti. Vojáci jsou posíláni do válek a prakticky na každém kroku jim hrozí nebezpečí , díky čemuž mnoho z nich přijde o život. Kdo se z války vrátí, má sice poměrně slušnou rentu, ale také psychické následky, což vede k mnohdy odloučení od společnosti a rodiny. Být vojákem zkrátka není taková pecka, jako hrát Call of Duty.

 

Zdroj: List25.com

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
Total
0
Share