TOP 10: Způsoby, jak se zbavit negativity doma i v práci

Hněv, smutek, nenávist, žárlivost – toto všechno dokáže navodit velice velkou negativitu v lidském cítění. S negativitou se nejvíce můžeme setkat na pracovišti, ale i doma. Tyto veškeré emoce způsobují, že se lidí cítí špatně a to ovlivňuje velice jejich chování. V následujícím článku se dovíte rady, které vám napomohou zatočit s negativitou.

 

10 Přemýšlejte o způsobech, jak relaxovat

Jedná se o jedno velice jednoduché řešení, jak se zbavit negativity. Rozhodně není vhodné se neustále utápět ve svých problémech. Je důležité umět relaxovat za jakýchkoliv podmínek. Relaxace je velice důležitá pro náš organismus a kolikráte dokážete přijít na lepší řešení vašeho problému někde v klidu, než kdyby jste se nacházeli neustále v negativním prostředí.

 

9 Naučte se být rozumní

V jakékoliv špatné a nepříznivé situaci se lidé z pravidla hodně řídí svými emocemi, místo rozumu. Je důležité naučit se držet své emoce na uzdě a nedělat z daného problému ještě větší problém, než ve skutečnosti je. Pokud se dostanete do nějaké nepříznivé situace, pohlížejte na to jako na fakt, který se prostě stal a snažte se ho co nejvíce rozumně vyřešit, bez zbytečných emocí, které danou situaci ještě zhoršují.

 

8 Snažte se pochopit situaci a poučit se z ní

Pravdou je, že se nacházíme ve světě, ve kterém na nás číhá negativita ze všech koutů, ať už doma nebo v práci. To ovšem neznamená, že jste odsouzeni k tomu, abyste celý svůj život prožili v negativním prostředí. Je důležité naučit se rozpoznat negativní situace a vlivy, které na vás působí a snažit se je nějak překonat a přenést se přes ně. Pokud takovéto situace vycítíte včas a předem, můžete se na ně připravit a poté je lépe ustát. Můžete vycházet i z minulých situací, co k nim vedlo a jaké řešení bylo nakonec nejvhodnější.

 

7 Zapomeňte na minulost

Samozřejmě, je velice v hodné se poučit s našich minulých chyb, abychom se jich v budoucnosti mohli vyvarovat. Je ale důležité rozlišovat, zda se poučíme z našich minulých chyb a jdeme dál nebo zůstaneme v minulosti a budeme se k ní neustále vracet. Je důležité se naučit, že minulost je minulostí a tu již nijak neovlivníme. Nemá cenu vyvíjet nadále naši energii tímto směrem. Je důležitější se zaměřit na naši přítomnost a budoucnost.

 

6 Zůstaňte v klidu

Pokud se dostanete do nějaké negativní situace, snažte se zůstat v klidu. Pokud jste rozzlobení, nervózní a neuvažujete racionálně, je zde možnost, že uděláte mnohem více špatných rozhodnutí než v případě, když zůstanete v klidu a budete vše řešit racionálně. Je důležité také veškeré problémy řešit v okamžiku kdy vznikly. Jejich odkládáním ničeho nedosáhnete.

 

5 Mějte dostatečné množství pohybu

Nejenom že díky pohybu budeme fit a v kondici, ale pohyb nám napomáhá i proti stresu. Cvičením dochází ke snižování stresových látek v těle každého jedince. Je prokázáno, že lidé, kteří vyvíjejí různé tělesné aktivity, jsou více schopni se vyrovnávat s negativními emocemi.

 

Stravte den o samotě a přemýšlejte o pozitivních věcech

Je důležité strávit každý den nějaký čas o samotě a přemýšlet o pozitivních aspektech vašeho života. Pokud se na vás negativita hrne ze všech stran, vezměte si jeden den volna. Přemýšlení nad problémy a nepříznivými situacemi vás ještě více uvede do deprese. Dopřejte si chvilku pro sebe a připomeňte si i pozitivní věci, které se odehrály ve vašem životě. Z čeho máte radost, co se vám kdy povedlo a situace, kdy jste byli opravdu šťastní. Je důležité si připomínat své úspěchy a díky tomu budete pak lépe zvládat své problémy.

 

3 Podporovat firemní akce

Z pohledu zaměstnavatelů je důležité vytvářet firemní akce, při kterých se spolupracovníci poznají trošku z jiné stránky a navážou mezi sebou lepší vztahy. Je důležité, aby nějaká firemní akce proběhla alespoň jednou ročně. Na druhé straně je důležité, aby i zaměstnanci byli ochotni se těchto akcí účastnit.

 

2 Zabývejte se pouze jedním problémem

Není možné řešit více problémů na jednou a vyřešit všechny správně. Pokud řešíme několik věcí na jednou, jsme roztěkaní a nesoustředění. Je důležité se vždy zaměřit pouze na jeden problém a soustředit se jen na něj. Jen tak můžete dojít k co nejlepšímu řešení.

 

1 Nechte ostatní vyjádřit svůj názor

Pokud pracujeme v kolektivu a máme se na něčem dohodnout, je důležité nechat volnost i ostatním kolegům a nechat je vyjádřit jejich vlastní názor. Všichni lidé chtějí být vyslechnuti a oceněni. Díky tomu můžeme získat názor ostatních pracovníků, popřípadě zjistit různé připomínky a vyhnout se tak zbytečné negativitě na pracovišti.

 

Zdroj: list25.com

Total
0
Shares
Související články
Read More

TOP 10 Nejbohatší králové

V našem dalším žebříčku se podíváme na krále. A nemyslím pohádky, nýbrž skutečně vládce, kteří vládnou pevnou rukou…
Total
0
Share