TOP 10: Inspirativní sportovní filmy

1 Rocky (Rocky)

Rok: 1976
Csfd: 87%

Oficiální text distributora: Slavné boxerské drama outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou. Titulní hrdina, neúspěšný třicetiletý boxer Rocky Balboa, pracuje jako výběrčí dluhů pro místního lichváře, boxuje v pokoutních zápasech a neúspěšně se dvoří Adrian, plaché prodavačce v obchodě s drobným zvířectvem. V době, kdy bývalý trenér vyhodí Rockyho z tělocvičny, protože se mu zdá, že jako boxer promrhal svůj talent a je vyřízená existence, chystá se ve Filadelfii boj o titul mistra světa v těžké váze. Protože se však vyzyvatel zranil a nemůže k zápasu nastoupit, vyhlásí obhájce titulu Apollo Creed, že bude boxovat s kterýmkoli místním boxerem, protože chce dokázat, že Amerika je zemí, v níž má každý šanci uspět. Vybere si Rockyho, protože se mu líbí jeho přezdívka Italský hřebec, slibující dobrou publicitu. Zatímco se Rocky nesměle sbližuje s Adrian, rozjíždí se velkolepá reklamní kampaň. Rockyho zpovídají televizní reportéři, píše se o něm v novinách. Všichni se ovšem vysmívají jeho bezelstnosti a nikdo mu nedává sebemenší šanci. Přijde za ním bývalý trenér Mickey, nabízí mu své služby jako trenér a manažer. Rocky jej nejprve vyhodí, ale pak souhlasí. Začíná tvrdý trénink. Běhá, boxuje a postupně se dostává do fyzické i psychické kondice, také díky tomu, že se k němu nastěhuje Adrian. V noci před zápasem se jí Rocky svěří, že chce s Creedem vybojovat rovnocenný zápas, i když si uvědomuje své minimální šance. 1. ledna 1976 je hala vyprodána. Začíná velkolepá podívaná, kterou je boj o titul mistra světa. Překvapený Apollo Creed, pro něhož je zápas, stejně jako pro diváky, pouze show pro pobavení, jde hned v prvním kole po Rockyho ráně k zemi. Teprve pak začne opravdový zápas. Rocky bojuje jako o život, několikrát jde k zemi, ale pokaždé se zvedne.

Perlička: Myšlenka napsání Rockyho napadla Sylvestra Stalloneho po utkání Muhammada Alliho s neznámým Chuckem Wepnerem. Všichni tehdy předpokládali, že utkání skončí po pár sekundách, avšak outsider Wepner vydržel v ringu celých 15 kol.

 

Přinesli Vám 10 inspirativních filmů se sportovní tématikou. Plánujeme další filmové žebříčky, jako jsou například bojové, válečné a další kategorie, takže se máte na co těšit. Někdo by mohl namítat, že si první místo zaslouží jiný film, avšak museli jsme zohlednit všechny díly Rockyho, protože tohle je prostě klasika, na kterou se nesmí zapomenout a podle nás si první místo plně zaslouží, avšak všechny snímky z našeho top listu jsou velmi kvalitní, takže neváhejte a podívejte se! Většinu z nich jistě neznáte, takže pokud chcete inspiraci k vaší sportovní či jiné aktivitě, neváhejte se namotivovat!

 

Zdroje: CSFD.cz, Squidoo.com

 

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share