TOP 10 Marže celosvětových značek a obchodů

V tomto žebříčku se podíváme na marži obchodů, které každý z nás dobře zná. Některé jsou tak vysoké, že se budete opravdu divit. Potom není divu, že obchody vyhlašují 75 procentní slevy a pořád na tom vydělají. Vždy se podle toho řídit nejde, ale aspoň vidíte, koho a v čem podporujete. 🙂

Žebříček jsme neřadili jen podle výše marže, ale hlavně podle obchodů, od kterých byste to nečekali.

 

10 Louis Vuitton

10. Louis Vuitton

Marže: 113%

Světoznámá francouzská módní oděvní značka, Louis Vuitton, se může pyšnit svou oblibou. Avšak marže je opravdu vysoká, takže by cena jejich produktů bez této marže byla daleko přijatelnější.

 

9 New Yorker

9. New Yorker

Marže: 143%

New Yorker najdeme převážně v Evropských státech. Jedná se o módní značku, která vám nabídne různé druhy oblečení i doplňků. A co říkáte na marži?

 

8 Sportisimo

8. Sportisimo

Marže: 49,4%

Ve Sportisimu najdeme sortiment zaměřený na sport. Je možno zde koupit sportovní oděv, obuv i běžné sportovní doplňky. Marže není nízká, ale ani vysoká.

 

7 Prada

7. Prada

Marže: 80,3%

Prada je italská luxusní značka založena v Miláně roku 1913. V jejich začátcích prodávali pouze luxusní kožené oděvy a doplňky. Později, v roce 1978, zdědila podnik vnučka majitele, která začala navrhovat módní kolekce a její manžel si vzal na starost vedení podniku. Díky vnučce se stala značka celosvětovou.

 

6 Rossmann

6-rossmann

Marže: 38,3%

Známá značka drogerie a parfumerie Rossman nemá marži zas tak vysokou. Rozhodně nižší než značky, od kterých bychom to nečekali. 🙂

 

5 Tesco

5. Tesco

Marže: 34,8%

Obchodní řetězec není až tak slibný, jak jsme si mysleli. Má nejvyšší marži z devíti zjišťovaných supermarketů.

 

4 Jysk

4. Jysk

Marže: 81,9%

Jejich reklama zní: ,,Vždy skvělá nabídka v oblasti bydlení a ložnice.” Ale ruku na srdce, bude nabídka opravdu tak slibná s tak vysokou marží?

 

3 Mountfield

3. Mountfield

Marže: 69,9 %

Největší prodejce zahradní techniky si také neúčtuje zrovna malou marži. 🙂

 

2 Zara

2. Zara

Marže: 147%

Jednoznačně nejvyšší marži si účtuje ne moc známá značka Zara, která vítá nakupující v 78 zemích ve své síti 1.540 obchodů v luxusních lokalitách největších světových měst.

 

1 Deichmann

1. Deichmann

Marže: 114%

Obchod obuvi této značky opravdu překvapil svou marží. Mnozí z nás chodí do Deichmannu pro boty. Cena je překvapivá, když se dozvíme, že většina bot v nákupní ceně stojí například pouhých 100 Kč.

 

Zdroj: Lidové noviny

Total
0
Shares
Související články
komunikace
Read More

Umíte správně mluvit? 10 tipů pro zefektivnění komunikace

Mezilidské komunikační dovednosti jsou ty, které potřebujete ve svém životě každý den. A to jak v tom profesním, tak i osobním. Jsou to jedny z klíčových dovedností, které byste měli ovládat, jelikož velká část našeho života představuje interakci s lidmi; příbuznými, přáteli, kolegy, nadřízenými a lidmi v terénu. Komunikační dovednosti také hrají důležitou roli při našem kariérním rozvoji. Představte si už jen pracovní pohovor.
stárnutí
Read More

10 tipů pro zdravé stárnutí. S námi to zvládnete

Už naši předkové se zabývali dlouhověkostí a věčným životem. Každý tu chceme být co nejdéle. Ale to nám nestačí. Každý chceme zůstat věčně mladý a krásný. Proto ročně investujeme nemalé peníze do všeho, co nám tyto zaručené výsledky slibuje a něco jako stárnutí je pro nás sprosté slovo.
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
Total
0
Share