10 jednoduchých tipů, jak se naučit anglicky

Už dlouho si přejete umět anglicky a víte, že vám nový jazyk přinese lepší pracovní příležitosti nebo se vám bude lépe cestovat? Ať už se chcete naučit anglicky z jakéhokoliv důvodu, je důležité vědět, jak na to. Přečtěte si deset tipů, jak se snadno a rychle naučíte angličtinu.
anglicky
Naučte se anglicky rychle a snadno. (foto: depositphotos)

Odstartovali jste kurz angličtiny nebo se snad učíte anglicky jako samouk? A nejde vám to tak rychle, jak jste si mysleli? Zkuste tipy, díky nimž se vaše angličtina rozjede na plné obrátky a během pár týdnů už budete mluvit alespoň v základních větách tak, že se zkrátka domluvíte.

1. Vyberte si kurz, který vám sedne

V dnešní době existuje velká řada kurzů cizích jazyků, ze kterých můžete vybírat. Záleží na vás, zda si najdete vlastního učitele, který bude docházet k vám domů, nebo se rozhodnete vyrazit do jazykové školy. Na výběr ale máte i z různých online kurzů angličtiny, které jsou v dnešní době na skvělé úrovni. Projděte si nabídku a vyberte tu, která bude pro vás ta nejlepší.

2. Začněte tím, co se vám nejvíce hodí

Chcete se naučit anglicky kvůli práci? Pak začněte business angličtinou. Chcete se stihnout rozmluvit anglicky, než odjedete na dovolenou?  Pak se vám bude hodit angličtina se zaměřením na turismus. Začněte zkrátka formou, kterou nejvíce aktuálně potřebujete. Snadno se do ní dostanete, a především se od ní mnohem lépe odrazíte k dalšímu stupni.

3. Pusťte si rozhovor oblíbené celebrity

Máte oblíbeného herce či zpěváka a rádi se na něj díváte? Pak si pusťte i rozhovory s ním, kde budete poslouchat dva hlasy angličtiny. Možná jim na začátku nebudete rozumět, to ale neznamená, že není rozhovor pro vaše uši, a hlavně mozek přínosný.

4. Filmy s titulky

Nezahálejte ani o víkendu u oblíbeného filmu. Pusťte si ho v původním znění, a pro jistotu si k němu vložte i anglické titulky. Když nebudete rozumět, dialog si přečtete. Mnohem více ale začnete vnímat jazyk a nacítíte se na frázování jednotlivých slov.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share