TOP 10 Nejkrásnější hory světa

Na Zemi je k vidění spousta hor. Některé jsou vysoké, některé strmé, některé nízké..ale všechny svým způsobem krásné. Časopis WildJunket vytvořil seznam 10 nejkrásnějších hor na naší planetě a my ho Vám dnes přinášíme v české verzi. Tak se pojďte pokochat – přeci jen, podzim a zima už se kvapem blíží..

 

10 Kirkjufellm, Island

10_Kirkjufell, Iceland

V každém ročním období má hora co nabídnout. Když je teplo, krásně se zelená a vodopád poblíž jí dodává šmrnc. V zimě se zase krásně blyští od ledu. Je to jedno z nejvíce focených míst na Islandu a pokud jej navštívíte, určitě se zajděte mrknout.

 

9 Ama Dablam, Nepál, Himaláje

9_Ama Dablam, Nepal – Himalayas

Himaláje se vyznačují hlavně tím, že obsahují 9 z 10 nejvyšších hor světa. Tato však není ani v první stovce těch největších. Její krása spočívá v tom, že jde doslova až do nebe.

 

8 Tre Cime di Lavaredo, Itálie

8_Tre Cime di Lavaredo, Italy

V Dolomitech, v severovýchodní Itálii jsou tyto tři masivní hory vedle sebe naskládané jako kuželky. Oblíbené místo pro všechny milovníky přírody, turisty i cyklisty.

 

7 Alpamayo, Peru

7_Alpamayo, Peru

Tato ledová pyramida, jak se jí říká, leží v pohoří Cordillera Blanca v Peru. Je dlouhodobě považovaná za jednu z nejkrásnějších hor planety a tak je povinností ji zde mít také. Díky své kráse a jedinečnému tvaru je u horolezců velmi oblíbená.

 

6 Denali, Aljaška

6_Denali, Alaska

Tato masivní hora, která měří přes 6 000 metrů, vypadá úžasně. Menší hory vedle ní vypadají skutku maličké. Hora je obklopena ledovci a tundrou, s 39 savci a to včetně medvědů grizzly.

 

5 Matterhorn, Švýcarsko

5_Matterhorn, Switzerland

Matterhorn je hora, která je určitě řadě lidí, co nyní čtou, známá. Je to hora, která se nachází ve švýcarských Alpách, kam jezdí spousta lyžařů i z ČR. Kdo ji vyleze, naskytne se mu majestátní výhled.

 

4 Mauna Loa, Havaj

4_Mauna Loa, Hawaii

Je to v podstatě největší zemská sopka. Už však nebyla aktivní přes 700 000 let. Postupně stoupá ze dna oceánu a jedná se o 10 nejvyšší horu sluneční soustavy s velikostí 5,7 mil. Což je přes 9 km.

 

3 The Spectre, Antarktida

3_The Spectre, Antarctica

Strašidlo, jak tuto horu můžeme volně přeložit je centrálním summitem z více než 1500 mil dlouhých Transarktických hor. Geolog Edmund Stump o tomto ve své knize řekl: „Nikdy jsem nevěřil, že seskupení summitů může být tak krásné, dramatické a dokonalé.“

 

2 Huayna Picchu, Peru

2_Huayna Picchu, Peru

Inkové věděli, když vybírali místo pro jejich slavné město Machu Picchu. Je obklopen krásnými horami, je to podle mnohých klenot lidstva, jenž je uprostřed nádherné přírody. Nejvýraznější hora kolem je Huayna Picchu, která bdí nad tímto starobylým městem. Návštěvníci na ni mohou vyšplhat a pak se jim naskytne majestátní pohled z ptačí perspektivy na město a okolí.

 

1 Cerro Torre, Argentina a Chile

1_Cerro Torre, Argentina and Chile

Tato hora, jenž leží na hranici mezi Argentinou a Chile, bývá někdy označována jako jednou z nejtěžších hor na světě. Jsou na ni neustálé bouře, vítr fouká kolem 150km/h a k tomu všemu řídký vzduch. Nic pro nedělní turisty.

 

Doufáme, že se vám žebříček líbil 🙂 Pokud je tomu tak, budeme rádi za dotazy, komentáře a pokud jej samozřejmě budete sdílet dál. Třeba nějakému kamarádovi – dobrodruhovi. 🙂

Total
0
Shares
Související články
Read More

TOP 10 Nej z oceánů

Oceány pokrývají přes 70% povrchu Země a věřte nebo ne, ale 94% všech vodních zdrojů na naší planetě…
Total
0
Share