TOP 10 Nejlepší filmy podle odborníků

Uznávaný magazín Sight & Sound vytvořil žebříček nejlepších filmů všech dob! Britský časopis oslovil řadu lidí, kteří se pohybují ve filmovém průmyslu a pomocí hlasování tyto filmy vybrali. Ovšem dopředu Vás musíme upozornit, že v TOP 10 nenaleznete žádné snímky, jenž jste mohli vidět nedávno v kinech.

10. 8½

režie Federico Fellini

Příběh pojednává o řežisérovi, který se ocitl v profesionální a osobní krizi. Filmové projekty ani ženy mu však smysl života najít nepomohou.

9. Utrpení Panny orleánské

režie Carl Theodor Dreyer

Slavné zpracování příběhu o Johance z Arku, avšak nečekejte typický histrorický film. Až na kostýmy se odprošťuje od dobových reálií. Hlavním cílem filmu je vyzdvihnutí střetu fanatismu a klerikalismu soudců se vznešenou prostotou nevinné dívky.

8. Muž s kinoaparátem

režie Dziga Vertov

Město a člověk se neustále pohybují, pouze objektiv kamery je může zachytit v nedbalkách.

7. Stopaři

režie John Ford

Westernový příběh Ethana Edwardse, který několik let obětuje neúnavnému hledání neteře unesené Komanči.

6. 2001: Vesmírná odysea

režie Stanley Kubrick

Dílo inspirováno úspěšnou povídkou sci-fi žánru Arthura C. Clarka.

5. Východ slunce

režie Friedrich Wilhelm Murnau

Děj vypráví o venkovském farmáři, který se zakouká do ženy z města, ta ho nutí k umsrcení své manželky. Tento čin však manžel nedokáže provést…

4. Pravidla hry

režie Jean Renoir

Film se pokouší upozornit na přetvářku a snobství dobové francouzské společnosti.

3. Příběh z Tokia

režie Yasujiro Ozu

Starý manželský pár se přijede do Tokia podívat na svoje děti a vnoučata. Bohužel děti na ně nemají vůbec čas kvůli pracovním úspěchům a tak se manželský pár po čase navrátí domů…

2. Občan Kane

režie Orson Welles

Legendární drama, které ukazuje, že peníze a moc ještě nezaručují štěstí.

1. Vertigo

režie Alfred Hitchcock

Jedná se o mistrovské dílo, kde se policista Ferguson zamiluje do ženy, kterou má sledovat, a teprve postupně zjišťuje, že se stal obětí rafinované hry.

 

Najde se mez Vámi někdo, kdo viděl všechny tyto filmy? Napište nám do komentáře pod článkem, kolik snímků z tohoto žebříčku jste viděli! 🙂

 

Zdroje: Sight & Sound, CSFD

Total
0
Shares
Související články
kultovní seriál
Read More

TOP 10: Nejvíc kultovní seriály všech dob

Jsou seriály a seriály. Zatímco jedny baví po generace, jiné jsou spíše chvilkovou zálibou, která nás zanedlouho omrzí a po jejím zhlédnutí už nepotřebujeme další kolo. Těm prvním se říká kultovní seriály. Pojďme se podívat na TOP 10, jež jsou nekončící zábavou pro každý večer.
Total
0
Share