TOP 10 Nejlepší místa na oslavu Halloweenu

Blíží se nám Halloween. Pro někoho je to možná stále jen další svátek, ale v ČR, potažmo celé Evropě se každý rok stává více a více populárním. Pro některá města však Halloween není jen pouhý svátek. Je to něco víc. Na ty nejlepší místa, kde je možné strávit tento svátek se nyní podíváme v našem dalším tématickém žebříčku, který jsme pro vás připravili. Tak příjemné čtení!

 

10 Tombstone, Arizona

Tombstone se stalo námětem pro mnoho filmů. Udála se tu slavná přestřelka, která byla také později zfilmována. Halloween je zde brán jako speciální svátek. Tomuto místu se také přezdívá „město duchů“.

 

9 San Francisco, Kalifornie

Pokud hledáte město s nejlepší a nejhrozivější halloweenskou výzdobou, tak byste měli navštívit San Francisco. Bylo totiž již poněkolikáté zvoleno jako nejlépe strašidelně vyzdobené město z celých Spojených států!

 

8 Savannah, Georgie

Savannah je město s velkou historií. A také je to nejstrašidelnější město v Americe. Halloween je svátkem roku. V tento den se můžete projet pohřebním kočárem po městě a v něm si třeba přečíst o případech duchů, kteří se v tomto městě podle mnohých stále vyskytují. Můžete tak mít snadno problémy usnout v nociJ

 

7 Madison, Wisconsin

Tohle je pro změnu město, kde se každoročně na Halloweena pořádá jedna z největších párty vůbec – Freakfest. Pokud se budete chtít této slavnosti, kde desetitisíce lidí v maskách opíjí do němoty, tak budete potřebovat kromě strašidelné masky také velmi dobrou odolnost proti alkoholu, nebo výdrž v pití J

 

6 Londýn, Anglie

Tak jsme se přesunuli také na místo, které je nám poněkud bližší, co se týče dojezdové vzdálenosti. Hlavní město Anglie kolem Halloweena ožívá celou řadou atrakcí a programů, které dokonce děsí i královnu. Můžete se díky tomu vrátit například do roku 1888, kdy teror vládl Londýnem a projít se duší stezkou Jacka Rozparovače. Město nabízí celou řadu dalších věcí, které jsou každoročně lákadlem pro milovníky tohoto svátku.

 

5 Salem, Massachusetts

Město, které je spjaté s bohatou historií. Nutno podotknout, že děsivou historií. V důsledku událostí z let minulých je svátek Halloween zde vnímán velmi speciálně. V roce 1692 zde proběhl tzv. Salemský proces, kdy bylo oběšeno několik desítek lidí, kvůli údajnému čarodějnictví. Nyní jsou zde každoročně bohaté doprovodné programy, plesy a atrakce.

 

4 New York, New York

Město, které nikdy nespí – a to ani na Halloweena. V tento svátek probíhá městem obrovský průvod, do kterého se připojuje více než 50 000 návštěvníků. O hudbu se zde stará na 50 kapel, o zábavu pak obří masky, loutky, tanečníci a umělci. Pokud máte kostým, tak se můžete určitě připojit také. Průvod trvá zhruba 3 hodiny.

 

3 Oaxaca, Mexiko

Pokud chcete zažít, jak se má svátek mrtvých slavit, tak navštivte Oaxacu. Tradice toho města jsou, co se týče tohoto svátku jedny z nejznámějších. Bohaté programy jsou jak ve dne, kde mohou návštěvníci navštívit různé trhy, tak v noci, kde ožívá noční život plný tanců, kostýmů a zpěvu.

 

2 Orlando, Florida

Místní zábavní park v období Halloweena hostí 8 strašidelných domů, včetně domu, které jste mohli vidět např. ve filmu Chata v horách, který milovníci hororů jistě znají. Venku vás pak straší pouliční umělci a další atrakce. Pokud to na vás bude moc, můžete skočit vedle do království Walta Disneyho na „ne až tak moc strašidelnou párty“.

 

1 New Orleans, Louisiana

Nejprve se mrkněte na Voodo obchody, nebo na nadzemní hřbitovy, abyste pochytili tu správnou strašidelnou náladu. Poté se můžete směle vydat na Francouzskou ulici, kde je každoročně obří, strašidelná párty. Místní obyvatelé jsou společně s návštěvníky připraveni pít, oslavovat a tančit na živou hudbu po celou noc a to pochopitelně v kostýmech.

 

Tak jste si mohli přečíst o některých městech, kde Halloween prožívají a každoročně se na něj těší. Většina měst je v USA, ale není se co divit, vždyť je to americký svátek. I tak se ale těší velké oblibě i mimo tento kontinent. Tak až se někdy budete chtít vydat na nějaký speciální trip na Halloweena, tady máte jistou inspiraci.

 

 

Total
0
Shares
Související články
filozofii
Read More

10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
Total
0
Share