TOP 10 Nejoblíbenější seriály dle ČSFD

V tomto žebříčku se zaměříme na nejoblíbenější seriály dle statistiky na ČSFD. Jsou seřazeny podle počtu fanoušků na tomto serveru, nicméně každý z této desítky má své obrovské kvality a proto by si určitě zasloužili minimálně to, abyste jim dali aspoň šanci.

 

10 Ajťáci / The IT Crowd

11 139 fanoušků (hodnocení: 87,9 %)

Ajťáci

Seriál IT Crowd o rok předstihl Teorii velkého třesku a stal se symbolem počítačového podivínství. Těží z principu, že každý se někdy setkal s nějakým IT pracovníkem, nicméně málokdo ví, co jsou vůbec zač. Proto známý scénárista britcomů postavil příběh kolem dvou asociálních podivínských ajťáků a jejich nové šéfce, která dokáže tak maximálně počítač zapnout, vypnout, občas nějaký double-click, však to znáte. Seriál jede spíše na kvalitu, proto si vysloužil pouze 4 série po 6 dílech a s největší pravděpodobností už ani žádný nepřibude. I když u britcomů jeden nikdy neví =).

 

9 Dexter / Dexter

14 044 fanoušků (hodnocení: 88,8%)

Dexter

Seriál Dexter patřil mezi nejoceňovanější a nejpropracovanější seriály vůbec. První tři díly měli slabší sice rozjezd, ale zbytek, do 4 série, můžeme s klidem považovat za dechberoucí seriál zaměřený na psychologický vývoj policejního odborníka na krev, který jen tak mimochodem ve volném čase tak trochu zabíjí lidi. Poté přišly 3 kolísavé série, aby celý seriál dost dobře pohřbila závěrečná série, tedy osmá. Ta by si především za poslední díl zasloužila přetočit podle zcela jiného scénáře. Právě za první polovinu celého seriálu však Dexter nabral mnoho fanoušků a právě kvůli ní vám jej také doporučujeme. Říkáme vám však rovnou, po čtvrté sérii nečekejte žádné zázraky.

 

8 Hra o trůny / Game of Thrones

14 792 fanoušků (hodnocení: 92,2 %)

Hra o trůny

Seriál, který měl vlažnější rozjezd, nicméně v současnosti jde o masovou záležitost. Zavede nás totiž do míst, kde vládne krutost a nevypočítavost. Nejde říct, o kom seriál přesně je, protože jakmile si někoho hodně oblíbíte, můžete si být stoprocentně jistí, že za několik dílů zemře. I tak se jedná o propracované dílo nasáklé perfektní fantasy atmosférou. Pokud vám tedy do teď unikalo, měli byste to okamžitě napravit.

 

7 Dr. House / House M.D.

16 727 fanoušků (hodnocení: 87,5 %)

Dr. House

Dr. House je seriál z doktorského prostředí, kterým nás celých 8 sezón prováděl excelentní Hugh Laurie jako již zmíněný Gregory House. Muž, který nesnáší lidi, nesnáší práci, nesnáší cokoliv, co je vůbec s lidskou rasou spojeno (krom porna, prostitutek, drog a monster trucků). Nicméně shodou okolností se stal uznávaným diagnostikem, který má za úkol lidi zachraňovat. Seriál fascinuje tím, že je spíše detektivkou, než seriálem z lékařského prostředí a spíše teambuildingová brožura plná (někdy) křivých charakterů, než ideální příběh o partičce veselých doktorů točících se kolem jednoho geniálního.

 

6 Futurama / Futurama

17 041 fanoušků (hodnocení: 88,4 %)

Futurama

Tvůrce seriálu Simpsonovi Matt Groening hledal námět, kde by se mohl bez obalu rýpat nejen v klasické americké rodině, což se dělo právě v Simpsonových, ale chtěl něco nadčasového, co nám s humorem ukáže, k čemu lidstvo spěje. Proto vytvořil příběh poslíčka Frye, který v roce 2000 spadne do stroje času a vzbudí se v roce 3000. Společně s dalšími postavami se stává členem posádky intergalaktických poslíčků a zažívá mnohá dobrodružství. Seriál má 7 řad a další už s největší pravděpodobností nepřibudou.

 

5 Červený trpaslík / Red Dwarf

17 564 fanoušků (hodnocení: 88,9 %)

Červený trpaslík

Nejstarší seriál z našeho přehledu je dle mého subjektivního názoru také nejlepším. Odehrává se v budoucnosti na vesmírné lodi Jupiterské důlní společnosti Červený trpaslík, kdy je nejpodřadnější člen posádky Dave Lister zavřen do stázové komory, kterou neproniká čas. Má jít o jistou formu vězení na 18 měsíců bez náhrady mzdy. V průběhu těchto 18 měsíců však na lodi dojde k poškození pláště a následnému jadernému výbuchu. Dave tak bude ze stázové komory puštěn na svobodu až za 3 000 000 let, kdy radiace opadne. Na palubě Červeného trpaslíka je pouze on (flákač, nepořádník a notorický povaleč), forma života známa jako Kocour (čistotný, pořádný, sebestředný), holografická kopie Listerova spolubydlícího Arnolda Rimmera (puntíčkář, prudil a ambiciózní člověk s nulovými schopnostmi) a palubní počítač Holy. To dohromady dává deset sérií absolutní parády, která bude pokračovat. Tento britcom je totiž neporazitelný a my vám jej absolutně doporučujeme.

 

4 Jak jsem poznal vaši matku / How I Met Your Mother

25 790 fanoušků (hodnocení: 85,7 %)

Jak jsem poznal vaši matku

Tento seriál byl poprvé vysílán roku 2005. Hlavní osobou je tu Ted Mosby, který v roce 2030 svým dětem vypráví příběh o tom, jak poznal svou ženu. Nicméně není to ledajaké vyprávění. Většina lidí své historky o seznámení smrskne do tří kýčových minut. Ted Moseby však odvyprávěl 208 epizod seriálu, což muselo být pro jeho děti opravdu vysilující. Považte, když jeden díl má 22 minut, dělá to přes 76 hodin mluvení. Díky jeho vyprávění se seznámíme s jeho partou kamarádů a mnoho příběhů spojených s nimi. Tento seriál má 9 sérií, a právě v té poslední se dovíme, jak to všechno dopadlo. Mnoho lidí přitom konec seriálu považuje za nepodařený, s čímž se neztotožňuji. Je to prostě fajn konec jednoho fajnového seriálu, který vám doporučujeme shlédnout.

 

3 Přátelé / Friends

26 608 fanoušků (hodnoceni: 88,4 %)

Přátelé

Tento zcela kultovní seriál popisuje život a přátelství kamarádů, žijících v New Yorku. Celých deset sérií pak humorným způsobem vypráví život Moniky, Rachel, Chendlera, Joyho, Rosse a Phoebe, kteří žijí ve dvou bytech přímo naproti. První epizoda byla odvysílaná v roce 1994 a poslední pak v roce 2004 a právě na tomto seriálu je krásně vidět, jak se v letech 94-04 měnil styl a účesy. Ostatně když si pustíte první a poslední epizodu Jak jsem poznal vaši matku, rozhodně to není takový skok, jako když si pustíte první a poslední epizodu seriálu Přátelé, přičemž byly tyto seriály na obrazovce stejně dlouho. Za dobu vysílání získal seriál několik cen Emmy a další ocenění, jako je například Zlatý globus.

 

2 Teorie velkého třesku / The Big Bang Theory

33 434 fanoušků (hodnocení: 90,3 %)

Teorie Velkého třesku

Tento seriál se začal vysílat roku 2007. Seznámili jsme se zde s partou mladých fyziků, kteří mají sice vysoké IQ, ale pro běžný život jsou prakticky nepoužitelní. Setkáváme se zde s Leonardem, Sheldonem, Howardem, Rajeshem (bláznivými vědci) a také krásnou Penny, která se stane jejich sousedkou. A právě Penny jim narušuje a zároveň zpestřuje jejich “běžné” životy.

 

1 Simpsonovi / The Simpsons

36 479 fanoušků (hodnocení: 93,1 %)

Simpsonovi

Simpsonovi je nejvíce populárním seriálem, který je natočen dle námětů Matta Groeninga. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili již roku 1987. Není snad nikdo, kdo by neznal tuto bláznivou, žlutou rodinkou. Zajímavý je vznik jmen hlavních postav. Matt Groening se inspiroval u své vlastní rodiny. Homer je jméno jeho otce, Marge je jméno jeho matky. Lisa je jméno jeho sestry, stejně tak jako Maggie a Bart by zde měl představovat samotného Matta. Žlutí jsou pak proto, aby při přepínání televizních kanálů diváky žlutá barva zarazila. To alespoň platilo na začátku. Dnes už jsou Simpsonovi tak známí, že přepnutí na jiný kanál nehrozí, i kdyby postavy byly fialové a blikaly. Seriál má aktuálně 25 sérií.

 

Další výborné seriály, které se do výběru nevešly a stojí za to jsou například Breaking Bad, Boardwalk Empire, Suits, House of Cards, True Detective nebo třeba Californication.

Zdroj: CSFD.cz

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share