TOP 10 Nejpokrokovější mobilní telefony roku 2013

Jaké jsou nejpokrokovější mobily, se kterými jsme se v roce 2013 setkali a které budou pravděpodobně také velmi populární v aktuálním předvánočním období? Ve spolupráci s Mobilizujeme.cz přinášíme žebříček 10 nejpokrokovějších mobilů roku 2013, ze kterých pravděpodobně vzejde také jeden letošní král. Který to bude?

Při sestavování žebříčku byl kladen největší důraz na to, jakého pokroku dokázaly jednotlivé telefony v tomto roce docílit, a to nejen z hlediska výrobce, ale i celé platformy. Z dalších aspektů hrála roli popularita u zákazníků včetně atraktivnosti cenovky vzhledem k výbavě či naplnění očekávaného potenciálu.

 

10 LG Optimus L9 II

lg-optimus-l9-ii

Na pomyslné poslední místo jsme umístili žhavou novinku od LG, model Optimus L9 II, který navazuje na loňskou populární první generaci telefonu a snaží se opět přinést bohatou výbavu vyšší střední třídy za velmi atraktivní cenu. Uživatelé ocení velký a jemný 4,7” HD displej či odladěný Android 4.1 s nadstavbou bohatou na chytré funkce a možnosti za méně než 7 tisíc korun. Víc člověk u smartphonu nepotřebuje.

 

9 Samsung Galaxy S4

samsung-galaxy-s4

Očekávaný Galaxy S4 od Samsungu si na nic nehraje. Chce být nejlepším smartphonem a vládcem nejen všech Androidů. Ve skutečnosti mu k dokonalosti ještě hodně schází, k prémiovému smartphonu s nespočtem mnohdy zbytečných funkcí se nehodí obyčejné plastové tělo, lepší odladěnost by slušela použité uživatelské nadstavbě nad systémem. Samsung ale přesto dokázal, že vyrábět nejlepší smartphony umí, Galaxy S4 patří se svojí bohatou a silnou výbavou stále k tomu nejlepšímu, co je na trhu, ovšem zároveň platí, že existují i lepší volby.

 

8 LG Nexus 5

lg-nexus-5

Každoročně velmi očekávaný smartphone s “čistým” Androidem a jistotou rychlých a častých aktualizací přímo od společnosti Google. To jsou velmi pádné důvody, které dokáží přesvědčit nejen zaryté fanoušky Androidu. Nejnovější generace smartphonu, Nexus 5, jako první přináší nejnovější Android 4.4 KitKat, výkonný procesor Snapdragon 800, špičkový 5” Full HD displej či vylepšený 8 Mpx fotoaparát. Tento telefon bude pravděpodobně patřit mezi lepší smartphony i po celý příští rok a jeho aura tak nevyprchá tak rychle, jako u jiných dnešních telefonů.

 

7 Apple iPhone 5S

apple-iphone-5s

Uhodnete, kolikátým telefonem je nejnovější iPhone 5S v portfóliu společnosti Apple? Pokud ano, jste zřejmě fanoušky této značky a říkáte, že jde již o osmou generaci. Změn sice telefon oproti předchůdci tolik nemá, jeho nespornou výhodou však zůstává fakt, že přináší špičkovou výbavu v kombinaci s kompaktnějším 4” displejem, což je v dnešním světě phabletů, či chcete tabletofonů, naprosté unikum. Majitelé si také vychvalují odladěný nejnovější systém iOS 7, luxusní hliníkové provedení či velmi kvalitní fotoaparát.

 

6 HTC One mini

htc-one-mini

One mini od společnosti HTC se učí u svého idolu – iPhonu. V podobném luxusním hliníkovém provedení o přijatelnějších kompaktních rozměrech s 4,3” displejem přináší téměř to samé, co jeho stájový kolega HTC One. Oblíbený je tak za kvalitní HD displej, odladěný Android 4.2 či vylepšený UltraPixel fotoaparát, jehož potenciálu však zatím výrobce nevyužívá. Kdo není vázaný systémem na ekosystém Applu a chce cenově dostupnější iPhone s Androidem, tento model je za zhruba 11 a půl tisíce korun ideálním kandidátem.

 

5 Sony Xperia M

Sony Xperia M

Smartphone, který vás doslova okouzlí. Tedy většinou pokud jste mladšího věku. Xperia M je dostupná v několika barevných provedeních: v černé, bílé, žluté a fialové barvě, díky čemuž působí velmi živě. A co nabídnout má také její výbavová část: kompaktní 4” displej, odladěný Android 4.1 či funkcionalita dual SIM pro využívání dvou SIMek zároveň. Taková je tahle slušivá Japonka, která si podmaňuje své obecenstvo.

 

4 Huawei Ascend P6

huawei-ascend-p6

Co říkáte na nejtenčí smartphone na světě? Ascend P6 od Huawei je nejen díky tomuto prvenství s tloušťkou pouhých 6,18 mm jedním z nejatraktivnějších telefonů současnosti. K “sežrání” je také jeho hliníkové provedení, jemný 4,7” HD displej či kvalitní 8 Mpx fotoaparát. A co teprve cena, buď si koupíte jeden nový iPhone 5S nebo 2 kusy Huawei Ascend P6. Tak co zvolíte?

3 Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520

A jdeme na stupně vítězů! Operační systém Windows Phone dlouho neměl telefon, který by se výrazněji zapsal do prodejních čísel. Až levná Nokia Lumia 520 mění toto dogma. Zájemcům dá okusit bleskurychlý mobilní systém od Microsoftu v kompaktním a pohledném barevném provedení, které si vyberete z řady pestrých variant, a vyjde jen na necelé 4 tisíce korun. Tomu se říká výhodná vstupenka do světa rostoucího Windows Phone světa!

2 Sony Xperia Z

Sony Xperia Z

Japonskému Sony se dlouho vytýkaly opakované prohřešky. Výrobce se však poučil a poslouchá své věrné zákazníky jako nikdy dříve. Jeho vlajkový model pro rok 2013 je toho důkazem. Xperia Z přináší špičkovou výbavu v luxusním těle z odolnějších skel, inženýři také konečně nezaspali na vavřínech a již od začátku prodeje průběžně uvolňují nové a nové aktualizace. A majitelé tohoto smartphonu jsou spokojenější a ještě spokojenější, jejich telefon i po třičtvrtě roku patří stále na přední pozice hitparád, nejen této na Top10listu.

1 LG G2

LG G2

Kdo si počká, ten se dočká. Jako by se u jihokorejského LG inspirovali tímto pořekadlem a jako jediný z předních mobilních výrobců přišli s tím nejlepším v letošním roce překvapivě až v jeho druhé polovině. Nové LG G2 tak disponuje tou “nejčerstvější” výbavou, ať už jde o vylepšený 5,2” Full HD IPS+ displej, výkonný procesor Snapdragon 800, značně obohacený Android 4.2 díky funkcím nadstavby výrobce, 13 Mpx fotoaparát s optickou stabilizací či rychlonabíjením baterie s vysokou kapacitou 3000 mAh zaručující delší výdrž na jedno nabití. A aby toho nebylo málo, vše podtrhuje velmi atraktivní cenovka pod hranicí 13 tisíc korun! Tohle žádný jiný smartphone v letošním roce nepřinesl.

Jaký mobilní telefon je podle vás nejpokrokovější v letošním roce? Dokážete sestavit svůj žebříček TOP 10?

Do přehledu 10 nejpokrokovějších se nám jen těsně nevešly následující zařízení: Xiaomi Mi3 a Mi2S, HTC One, Nexus 4 či Sony Xperia Z1. Co rozhodlo o tom, že nejsou v žebříčku? Zejména opožděné dostupnosti na českém trhu (Xiaomi Mi3 zřejmě nestihne ani letošní rok, HTC One se po výrobních komplikacích dostalo na český trh také později a Nexus 4 bylo de facto lepší zakoupit ze zahraničí díky výrazně nižší ceně), neoficiální české distribuce v případě telefonu Xiaomi Mi2S či horší výsledky na poli fotoaparátu, než by se u nich slušelo (HTC One a jeho UltraPixel fotoaparát nepřesvědčil, Xperia Z1 taktéž své papírové předpoklady nepotvrdila).

Pokud se budete letos před Vánocemi rozhodovat, jaký koupit nový mobil, pak možná budete zvažovat i některý z uvedených kousků. Ať už si ale vyberete jakýkoliv model, třeba i naprosto jiný, který v našem článku nezmiňujeme, je důležité, aby seděl přímo vašim požadavkům a splňoval vaše konkrétní nároky. Je jasné, že pro každého bude TOP 10 individuální.

Total
0
Shares
Související články
raspberry
Read More

Jak připojit Raspberry Pi k notebooku?

Raspberry Pi je jednodeskový minipočítač, který navzdory svým malým rozměrům (podobným velikosti kreditní karty) vyniká vysokým výkonem. Vděčí za to svým výkonným komponentům (včetně výkonného procesoru a velkokapacitní operační paměti RAM). Kromě toho jsou na desce užitečné konektory pro bezproblémové připojení dalšího příslušenství a zařízení. Jedním z nich je notebook. Celý postup připojení populární maliny k mobilnímu počítači je poměrně jednoduchý a intuitivní. Jak to tedy udělat krok za krokem? Tomu se budeme věnovat v další části článku.
Total
0
Share