TOP 10 Nejdražší pera na světě

Pera a celkově psací potřeby mají velkou historii. Není možné, aby nějaký posedlý sběratel posbíral všechna pera, protože jich je prostě příliš mnoho. Jsou zde i taková, která jsou omezená do počtu a lidé, co je vlastní, si mohou říct, že mají opravdu štěstí. Zde je seznam těch nejbohatších per, co kdy kdo vyrobil. Berte je však spíš než psací potřeby, jako posedlost pro bohaté.

 

10. CREW 60TH White Gold – Tibaldi fountain pens


Cena: 43 000 dolarů
Světový výrobce aut Bentley, který je znám jako jeden z nejdražších výrobců automobilů, vytvořil společně s jednou z nejluxusnějších italských designových firem na výrobu per jedno úžasné pero, které je 10. v našem žebříčku. Vyrobeno bylo pouze 60 kusů zlatých a 40 kusů v bílém zlatě.

 

9. Gaia High Luxury – Omas Fountain Pens


Cena: 43 000 dolarů
Tohle pero je vytvořeno ze vzácných zdrojů, dostupných na naší planetě. Ať už se jedná o bílé a žluté zlato, křišťál, onyx a přírodní pryskyřice. Tělo pera tvoří jakousi cestu z nejtemnějších částí země a vykresluje obrazy gigantických pavouků, masožravých rostlin a vodních šelem. Těmito motivy se naprosto vymyká klasickým sběratelským perům a jejich motivům.

 

8. MARTE – Omas Fountain Pen


Cena: 43 000 dolarů
Pero vykresluje jakousi mapu planety Mars, a proto je vytvořeno z růžového zlata, aby charakterizoval vzhled této planety. Pouště, hory, krátery – vše je zde vykresleno. 4 rubínové tečky symbolizují přistávací body amerických a ruských sond. Hrot pera má symbolizovat řeckého boha Marse. V oběhu je pouze 30 kusů tohoto pera.

 

7. Visconti – The Forbidden City H.R.H. Fountain Pen


Cena: 50 500 dolarů
Značka Visconti je v známá jako nejlepší, co se týče kvality, kreativity a stylu. Vytvořené je z černého plastu, 18K zlata a diamantů.

 

6. Visconti – Alchemy H.R.H. Fountain Pens


Cena: 57 000 dolarů
Další pero od Visconti. Ručně dělané pero má dva zásobníky na inkoust a je vytvořeno z unikátních, zlatých a stříbrných tvarů. Je vytvořeno z toho nejlepšího zlata a také je vytvořeno ve více velikostech. Tělo je vyrobeno z červené pryskyřice a zlaté a stříbrné ornamenty jsou ještě doplněny rubíny a diamanty.

 

5. Visconti – Ripple H.R.H. Fountain Pen


Cena: 57 000 dolarů
Jedno z nejvýznamnějších per od značky Visconti. Vyrobeno z toho nejlepšího bílého zlata, diamantů a hrot je z dvoubarevného zlata. Má dva zásobníky na inkoust a je prodáváno v bílé a černé barvě.

 

4. Omas Phoenix Platinum – Fountain Pen Luxury Limited Edition with Diamonds


Cena: 60 000 dolarů
Vytvořené hlavně z platiny a nejlepšího 18K zlata. S cenou 60 000 dolarů se řadí na 4 místo v našem žebříčku. Jak se vám líbí?

 

3. La Modernista Diamonds – Caran d’Ache


Cena: 265 000 dolarů
Jdeme do tuhého. Tohle pero bylo vytvořeno v roce 1999 švýcarskou firmou Caran d’Ache na počest Antonia Gaudího – možná vůbec nejslavnějšího architekta. V roce 2001 to bylo nejdražší pero na světě, no nyní už je “až” 3. Je vytvořeno z 5072 diamantů Wesselton a 96 rubíny, plus nějaké to zlato (jako vždy). Pero vyrobil ručně mistr klenotník Robert Perron. Trvalo mu to půl roku.

 

2. Mystery Masterpiece – Mont Blanc and Van Cleef & Arpels Limited Edition 


Cena: 730 000 dolarů
Můžeme říct, že tohle pero má naprosto extravagantní design, stejně tak, jako cenu. Vznikly 3 individuální edice, každá je buď se smaragdy, safíry, nebo rubíny. Pero vzniklo díky spolupráci dvou renomovaných značek – Montblanc and Van Cleef & Arpels. Jedná se o skutečný designový skvost. Ale i tak, je pouze druhé..

 

1. Aurora Diamante fountain pen


Cena: 1 470 600 dolarů
Tohle pero si může koupit jen jeden člověk ročně. Pokud chcete být vy ten šťastný, tak budete muset vytasit docela pěkný balík peněz (28 a půl milionu). Co za to? Pero, které obsahuje 30 karátů diamantů De Beers na pevném, platinovém povrchu. Je to jediné pero na světě, které má nad 30 karátů. A také, jediné, které stojí více, jak milion dolarů.
Tak co lidi, které si plánujete objednat? Budou Vánoce, tak co takhle potěšit příbuzné či přátele, kteří ještě studují, nebo hodně píší, nějakým tím perem? Já uvažuji o 7., protože se mi opravdu velmi líbí.. Které se líbí vám? Dneska už jsou ty pera za pakatel, což?

 

Věříme, že jste si žebříček užili a proto nezapomeňte like a sdílet, no a samozřejmě komentovat!

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share