TOP 10 Největší stadiony na světě

Stadiony a sportoviště vždy hráli významnou úlohu v naší společnosti, pokud jde o sport. Nyní jsou stadiony využívány i pro různé koncerty a společenské události. Při myšlence největší stadion na světě spoustu lidí napadne Camp Nou a nebo Wembley. Většina lidí si ale neuvědomuje, že mohou být mohutné, ale kapacitní možnosti nemají takové, jako některé, které jsou v našem žebříčku, na který se teď pojďme vrhnout!

 

10. Darrell K. Royal-Texas Memorial Stadium


Nabízí kapacitu k sezení 100 120 míst, jelikož už má přes 90 let, čas od času je provedena rekonstrukce. Ta největší byla provedena v roce 2009, kdy se rapidně zvýšil i počet míst. Bylo to hlavně z důvodu takového, že divái začali navštěvovat tento stadion více a více.

 

9. Melbourne Cricket Ground


Nachází se v Melbourne v Austrálii. Je to největší stadion postavený v Austrálii. Má bohatou sportovní histroii, mimo jiné OH v roce 1956. Je aktivní po celý rok pro celou řadu sportů, jako je například kriket, australský fotbal, atletika a další. Pod ním je velmi oblíbené historické muzem. Kapacita stadionu je 101 000 diváků.

 

8. Bryant-Denny Stadium


Nachází se v Alabamě, v USA. Byl otevřen v roce 1929 a měl jen pár tisíc míst. Postupem času se kapacita navyšovala a nyní má 101 830 míst a je to symbol Alabamy. Většinou se využívá pro americký fotbal.

 

7. Ohio Stadium


Podle mnohých je to jeden z nejkrásněji navržených staionů této éry. Umístěn v Columbusu, USA. Z leteckého pohledu to vypadá jako vejce plné lidí, čekajících na své hvězdy. Kapacita je 102 330 a je takřka nemožné v průběhu sezóny sehnat dobrá místa.

 

6. Neyland Stadium


Nachází se ve městě Knoxville, USA. Byl otevřen v roce 1921 s počtem pouhých 3200 míst. Nyní je v seznamu největších a také nejmodernějších stadionů vůbec. Vyšplhal se až na kapacitu 102 460 míst. Hostí nejen americký fotbal, ale také různé kulturní a společenské události. Není zde povoleno nosit videokamery, rádia, ani žádné lahve.

 

5. Estadio Azteca


Nachází se v městě Mexico City a představuje chloubu celého Mexika. Stadion je právem pýchou, protože na žádném jiném stadioně se nestalo tolik historických momentů, jako zde. Například Maradonův slavný gól rukou.  Také hostoval “zápas století” mezi Itálií a západním Německem ve finále mistrovství světa v roce 1970. Současná kapacita je 105 100 diváků.

 

4. Beaver Stadium


Umístěn v Pensylvánii v USA. Otevřen byl v září roku 1960 s kapacitou 46 000 míst. No nyní je kapacita více než dvojnásobná, celých 107 000! Hraje se zde hlavně americký fotbal a spousta legend tohoto sportu ukončila kariéru právě na trávníku tohoto stadionu.

 

3. Michigan Stadium


Je umístěn v Michiganu, USA. Přezdívku má “Big House”. Je to největší americký stadion postaven pro americký fotbal. Má všechny vymoženosti a funkce pro to, že to je nejideálnější stadion pro americký fotbal vůbec. Byl slavnostně otevřen v říjnu 1927. Kapacita tohoto stadionu je úctyhodných 110 000 míst.

 

2. Salt Lake Stadium


Nachází se v Indii a představuje lásku indického lidu k fotbalu. Přestože se indické mužstvo nikdy nakvalifikovalo na MS, jejich vášeň pro tuto hru je zcela evidentní při pohledu na zaplněný Salt Lake stadion. Sejít se tu může až 120 000 lidí a sledovat zde mohou fotbal samozřejmě a někdy také atletiku. Je využíván i pro festivaly a při různých národních příležitostech.

 

1. Rungrado May Day Stadium


Nachází se v Pchongjangu, hlavní městě Severní Koreji a je to v současnoti největší stadion na světě. Používá se hlavně pro atletické závody a fotbalová utkání. Má velmi unikátní design, který je jedním z architektonických divů Koreje. Z nebe vypadá jako obří květ s bílými listy. Byl otevřen v roce 1989 a nyní má kapacitu úctyhodných 150 000 diváků!!

 

Tak co říkáte na tyto obří stadiony? Musí to být opravdu zážitek, sedět v hledišti s dalšími 149 999 diváky.  Docela překvapivé, že je v Severní Koreji, že? Kdo by to z nás byl řekl..Nic méně, máme tento žebříček za sebou. Doufáme, že se Vám líbil, takže sdílejte a lajkujte! 🙂

 

Zdroj: top10hm.com

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share