TOP 10 Nejpozoruhodnější přírodní jevy

Příroda, to nejsou jen fauna a flora, ale jsou to také různé přírodní jevy. Některé nás fascinují a jsou nádherné, úžasné, jiné však však mohou být pro nás jako pro člověka velice nebezpečné. Právě o těchto nejpozoruhodnějších přírodních jevech se můžete nyní dočíst z našeho dalšího žebříčku, tak si ho užijte 🙂

 

10 Gejzíry

Gejzíry jsou teplé prameny periodicky vystřikující vody, doprovázené vodní párou. Jsou způsobené přetlakem par v dutinách pod zemským povrchem. I když jsou gejzíry poměrně řídkým jevem, setkáme se s nimi téměř po celém světě, ale více než polovina se vyskytuje v Yellowstonském národním parku v USA. Najdeme zde například nejvýše vystřikující gejzír, Steamboat. Tento gejzír je schopen vodu vystříknout až do výšky 90 metrů. Další četné výskyty gejzíru jsou například v Údolí gejzírů v Rusku, v El Tatoi v Chile nebo také na Islandu a na Novém Zélandu.

Total
0
Shares
Související články
ohrožený
Read More

TOP 10 ohrožených druhů zvířat, které brzy vyhynou

Naše planeta je plná kouzelných míst i zvířat, z nichž se lidem až tají dech. V divoké přírodě však existuje i mnoho druhů, které pomalu vymírají. Některé z nich vyhynou kvůli chladnokrevnému lovu těchto zvířat, jiné z důvodu znečištěné přírody a moderní doby. Ať už je tomu jakkoliv, podívejte se na ty nejvíce ohrožené druhy zvířat, které již brzy na Zemi nebudou mít zastoupení.
Total
0
Share