TOP 10 ohrožených druhů zvířat, které brzy vyhynou

Naše planeta je plná kouzelných míst i zvířat, z nichž se lidem až tají dech. V divoké přírodě však existuje i mnoho druhů, které pomalu vymírají. Některé z nich vyhynou kvůli chladnokrevnému lovu těchto zvířat, jiné z důvodu znečištěné přírody a moderní doby. Ať už je tomu jakkoliv, podívejte se na ty nejvíce ohrožené druhy zvířat, které již brzy na Zemi nebudou mít zastoupení.
ohrožený
Sifaka bílý žije pouze na Madagaskaru. (foto: depositphotos)

Trochu smutná statistika se plní mnoha druhy zvířat, seznam vyhynulých druhů se stále více rozšiřuje. Která zvířata budou nejspíš další na řadě? Podívejte se na druhy zvířat, které patří mezi ty nejvíc ohrožené.

1. Kožnatka Swinhoeova

Tato obrovská želva je nejspíš na prvním místě nejvíce ohrožených druhů. Najdete ji v Číně a Vietnamu, nejspíš na ni ale jen tak už nenarazíte. Vědci, kteří se na výskyt kožnatek zaměřují, ví v dnešní době o pouhých dvou kusech. Želva měří asi sto centimetrů, a ty největší jedinci vážili až dvě stě kilogramů.

2. Sviňucha kalifornská

Sviňucha se řadí mezi vůbec nejmenší kytovce naší planety, žije pouze na území Kalifornského zálivu. Největší problém tomuto kytovci dělá rybolov na tomto území, sviňucha se totiž snadno zaplete do rybářských sítí a uhyne. Vědci mají informace v dnešní době o posledních 10 kusech a vypadá to, že obnova většího počtu již není možná.

3. Levhart mandžuský

Posledních zhruba 90 jedinců na celém světě řadí tento druh levharta mezi další ohrožený druh. Žije v tajze na Sibiři, kde se musí potýkat s velkou zimou a mrazem, v dnešní době však nemá kvůli lidem k dispozici moc velkou část území, kde může lovit.

levhart
Posledních pár kusů čítá populace levharta mandžuského. (foto: depositphotos)

4. Nosorožec sumaterský

Mezi další nejvíce ohrožené druhy světa patří i tento nosorožec. Ten bohužel brzy vyhyne kvůli lidskému faktoru. Lov nosorožců pro jejich rohy je tak masivní, že ani tempo rozmnožování nepomáhá. K roku 2020 se jejich počet odhadoval na 100 kusů.

nosorožec
Nosorožec sumaterský (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share