TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
největší zvířata
Plejtvák obrovský (foto: 123RF)

1. Plejtvák obrovský

Ty největší tvory už většinou nenajdete na souši, ale pod hladinou oceánu. Nebylo tomu tak v době dinosaurů, dnes již ale hledejte největší zvířata světa mezi vodními druhy.

Naprostým rekordmanem ve velikosti na Zemi je rozhodně plejtvák obrovský. Jedná se o mořského savce, který patří do řádu kytovců. Plejtvák je největší žijící zvíře, zejména pak co se do tělesné hmotnosti týče. V dospělosti váží až 190 tun a měří na délku až 36 metrů. V dnešní době v oceánech a mořích plave asi 25 tisíc kusů, ještě před zásahem velrybářů jich však bylo zhruba 250 tisíc.

2. Slon africký

Na souši je největším zvířetem světa slon africký. Ten může vážit až 12 tun a na výšku měří v kohoutku dokonce 4 metry. Do výšky ho může překonat už jen žirafa, která dosahuje v kohoutku téměř 6 metrů.

slon
Slon africký (foto: 123RF)

3. pštros

Když zabrouzdáme mezi opeřence, tím největším je africký pštros dvouprstý. Ten se pyšní výškou 2,7 metru a jeho hmotnost může dosahovat až 156 kilogramů. Tento pštros se může chlubit také největšími vejci, které váží téměř 1,5 kilogramu. Představte si tak velkého ptáka, jak běží rychlostí až 70 km/h. Tomu uhne snad úplně každý. Pokud se budou opeřenci srovnávat podle délky rozpětí křídel, jasně vévodí albatros stěhovavý.

4. Krokodýl mořský

Také mezi plazi najdeme mnoho obrovských druhů. Tím největším je krokodýl mořský, který se nachází zejména v Austrálii a na jihu Asie. Jeho délka se může vyšplhat až na 6 metrů a hmotností se blíží téměř 1,4 tunám.

krokodýl
Krokodýl mořský (foto: 123RF)

Total
0
Shares
Související články
nejmenší
Read More

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

Velká zvířata nás fascinují, ty nejmenší pak příliš nevnímáme. Přesto jsou na světě malí rekordmani z říše zvířat, kteří nás mohou ohromit – a rozhodně se nejedná jen o brouky a jiné bezobratlé živočichy. Jak velký je třeba nejmenší had na světě? Pokud se normálně hadů bojíte, tohoto byste si patrně ani nevšimli.
Total
0
Share