TOP 10 Nejšílenější věci, které můžete koupit v Číně

Pokud se Vám někdy stalo, že jste šli po obchodě a říkali si, co za šílenosti lze v dnešní době koupit, tak se pravděpodobně budete u našeho dalšího žebříčku chytat za hlavu. Toto je žebříček 10 nejšílenějších věcí, které se dají koupit v Číně!

 

10 Živí krabi z automatu

zivi-krabi-z-automatu

V roce 2010 se čínský dodavatel krabů, Twin Lakes Crab Co., rozhodl, že pro prodej krabů obchod s potravinami prostě nestačí, a tak vyrobil automat na živé kraby. Tento automat byl postaven ve stanici metra ve městě Nanjing. Pro lepší představu se podívejte na přiložený obrázek, Twin Lakes Crab Co. prostě nahradili obvyklé tyčinky, chipsy, nápoje atd., které se běžně do takovýchto automatů davají, živými kraby. Krabi jsou udržováni při konstantní teplotě 5 stupňů Celsia a prodáváni jsou v přepočtu za nějakých 35 Kč.

 

9 Čaj Panda

caj-panda

Čaj Panda je jedním z nejdražších čajů na světě, kilo tohoto čaje vás vyjde v přepočtu zhruba na 1, 5 mil. Kč. A z čeho, že je tento čaj vyráběn? Pojďme si to říct na rovinu – jedná se o výtrusy tohoto krásného medvídka! Nyní si asi říkáte, proč by někdo chtěl něco takového pít a ještě za to platit tolik peněz. Hlavní teorií je to, že pandy ve svém těle využijí pouze 30% bambusů, které sní a zbylých 70% pak vyloučí v podobě výtrusů.  Věří se, že bambus obsahuje, kromě spousty dalších živin, antioxidanty, které zabraňují rakovině.

 

8 Jídlo připravené, uvařené a podávané roboty

roboti

V roce 2011 vytvořil vynálezce Cui Runquan robota Chef Cui, který zvládá tzv. “shaved noodles” – velmi populární variace nudlí v Číně. Tito roboti se začali vyrábět masově, za cenu v přepočtu okolo 40 tis. Kč a více než 3000 jich bylo již prodáno.

Dalším příkladem je pak fast food řetězec v Šanghaji – jeden robot zvládá vařit, umývat nádobí a jídlo připravit k vaření za pouhé 3 minuty.

Pokud Vám nestačí jen vaření, můžete si zajít do restaurace Dalu Rebot, kde Vám roboti jídlo naservírují až k vašemu stolu.

 

7 Vysvobození z dopravní zácpy

dopravni-zacpa

Pro zemi, kde žije 1,3 miliard obyvatel, asi není překvapením, že má občasné problémy s dopravními zácpami (některé trvají dokonce v řádech týdnů!). Několik podnikatelů tedy přišlo se zajímavým nápadem. Funguje to asi takto: Pokud uvíznete v dopravní zácpě, můžete zavolat službu, které sdělíte, kde se zrovna nacházíte a během chvilky za vámi přijedou 2 muži na motorce. Jeden si sedne do auta místo vás a druhý vás odveze, kam si jen budete přát. Tato služba je nejvíce nabízena kolem města Wuhan ve střední Číně.

 

6 Obama Fried Chicken

obama-fried-chicken

V roce 2011 otevřel podnikatel z Pekingu v Číně první restauraci s názvem OFC (Obama Fried Chicken). Restaurace používá velmi podobné logo jako KFC, pouze má na něm, místo vousatého pána, vyobrazeného amerického prezidenta.

 

5 Vzduch v plechovce

Chinese businessman gives out cans of fresh air

Pokud chcete doušek čistého vzduchu v Číně, připravte si 5 čínských yuanů (tedy asi 15 Kč), za tolik totiž prodává Chen Guangbaio svůj nový produkt. Vzduch se dokonce prodává v několika příchutích – Pristine Tibet, Yah’an a Post-Industrial Taiwan. Jak asi tyto příchutě můžou chutnat, nedovedeme odhadnout. 🙂

 

4 Trpasličí tůry

trpaslici-tury

The Kingdom of the Little People je zábavní park, ležící v provincii Yunnan. Čím je zvláštní? Je vybudován jako miniaturní svět, který je naplněn živými trpaslíky a jsou zde pořádané tůry, podobně jako v Safari. Ano, může to působit urážlivě – také díky tomuto sklidil park už spoustu kritiky. Na druhou stranu, jeho zastánci říkají, že park poskytuje zaměstnání lidem, kteří by za normálních okolností hledali práci jen velmi těžko.

 

3 Běloši

belosi

Aby nedošlo k nedorozumění – bělochy si opravdu nemůžete koupit ani v Číně, můžete si je však pronajmout. Jde vlastně o takovou reklamu pro čínské podnikatele. Být viděn s obchodním partnerem, který vypadá, že je až z Evropy nebo Ameriky, je známka prestiže a vysokého postavení. Funguje to asi tak, že si firma zaplatí nějakého herce – bělocha, a tomu dá za úkol předstírat, že právě přiletěl do Číny a že je vážený obchodní partner z daleka.

 

2 Živoucí přívěšky na klíče

zivouci-privesky

Tyto přívěšky na klíče jsou nepochybně jednou z nejzvláštnějších věcí, kterou můžete v Číně koupit. Zvířátka – obvykle se jedná o želvičku nebo rybičku – jsou zavřeny v malém sáčku, který je naplněn kapalinou bohatou na živiny, které jim vystačí na 3-4 měsíce.  Samozřejmě se již zvedla vlna nevole proti takovému týrání zvířat, ale přívěšky se prodávají vesele dál – naštěstí si je hodně lidí koupí jen proto, aby mohli zvířátko pustit (i když podle nás by byl nejefektivnější způsob, jak tomuto zabránit, přestat kupovat přívěšky úplně, aby tento hrozný byznys “vymřel”).

 

1 Čaj sklizen ústy panny

caj-sklizen-usty-panny

Myslím, že přiložená fotka a inzerát na tuto práci je vševypovídající: Plantáže s čajem Ji Hua v provincii Henan přijmou panny s poprsím o velikosti C pro sklízení čajových lístků ústy a následné pouštění těchto lístků do proutěného košíčku, umístěného mezi poprsím.

 

Zdroj: Listverse.com

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share