TOP 10: Nejtragičtější příběhy novodobě vyhynulých savců

4. Pes bojovný

Pes bojovný (autor: Tereza Adamusová)
Pes bojovný (autor: Tereza Adamusová)

Vyhynutí tohoto „antarktického psa“ předpověděl už Charles Darwin, když roku 1833 navštívil Falklandy, kde tento druh žil endemicky. Pes bojovný nebyl agresivní, jeho český název má původ v jeho naivní a důvěřivé povaze. Z lidí neměl strach a pro kus masa se nechal nalákat až před hlaveň pušky, takže jeho vybíjení bylo velmi snadné. Byl zabíjen chovateli ovcí jako potenciální škodná, na rovinatém ostrově se navíc neměl, kam schovat. Proběhly pokusy o chov v zajetí, ale ten nebyl příliš úspěšný.

Total
0
Shares
Související články
jarní únava
Read More

Jarní únava: 10 způsobů jak nad ní zvítězit

Jaro už je tady v celé své síle, keře se zbarvují voňavými květy. Takové období s sebou ale často přináší i první jarní deprese a únavy, se kterými se potýká každý z nás. Jak se takovým stavům vyhnout a co udělat pro to, abyste měli stále dostatek energie i elánu do každého nového dne?
největší zvířata
Read More

TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
Total
0
Share