TOP 10: Nejtragičtější příběhy novodobě vyhynulých savců

4. Pes bojovný

Pes bojovný (autor: Tereza Adamusová)
Pes bojovný (autor: Tereza Adamusová)

Vyhynutí tohoto „antarktického psa“ předpověděl už Charles Darwin, když roku 1833 navštívil Falklandy, kde tento druh žil endemicky. Pes bojovný nebyl agresivní, jeho český název má původ v jeho naivní a důvěřivé povaze. Z lidí neměl strach a pro kus masa se nechal nalákat až před hlaveň pušky, takže jeho vybíjení bylo velmi snadné. Byl zabíjen chovateli ovcí jako potenciální škodná, na rovinatém ostrově se navíc neměl, kam schovat. Proběhly pokusy o chov v zajetí, ale ten nebyl příliš úspěšný.

Total
11
Shares
Související články
ohrožený
Read More

TOP 10 ohrožených druhů zvířat, které brzy vyhynou

Naše planeta je plná kouzelných míst i zvířat, z nichž se lidem až tají dech. V divoké přírodě však existuje i mnoho druhů, které pomalu vymírají. Některé z nich vyhynou kvůli chladnokrevnému lovu těchto zvířat, jiné z důvodu znečištěné přírody a moderní doby. Ať už je tomu jakkoliv, podívejte se na ty nejvíce ohrožené druhy zvířat, které již brzy na Zemi nebudou mít zastoupení.
nejmenší
Read More

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

Velká zvířata nás fascinují, ty nejmenší pak příliš nevnímáme. Přesto jsou na světě malí rekordmani z říše zvířat, kteří nás mohou ohromit – a rozhodně se nejedná jen o brouky a jiné bezobratlé živočichy. Jak velký je třeba nejmenší had na světě? Pokud se normálně hadů bojíte, tohoto byste si patrně ani nevšimli.
Total
11
Share