TOP 10 Nejúžasnější zvířata objevená v posledním desetiletí

I přesto, že éru objevování máme již za námi a většina zvířecích druhů už je nám dobře známá, se čas od času najde nějaký ten nový tvor, který nám dokonale vytře zrak. Na 10 nejúžasnějších zvířat objevených v posledních 10 letech se podíváme právě v tomto žebříčku!

 

10. Ninja žába

Objevena v roce 2011

Tato malá potvůrka se nám skrývala přímo před nosem celou dobu, objevena byla totiž na Staten Islandu a Bronxu v New Yorku! Všechno to začalo, když si jeden člověk všiml, že některé „leopardí žáby“ ze Staten Islandu a Bronxu vydávají lehce jiný zvuk, než zbytek tohoto druhu. Proběhlo tedy pár testů a voila, máme zde nový druh žáby, objevený přímo v nejlidnatějším městě Spojených států.

9. Vosa jako z hororu

Objevena v roce 2011

Tahle vosa-příšerka, která je nyní přezdívána jako „Král vos“, „Vosa válečník“ nebo také „Komondo drak Vosí rodiny“,  byla objevena při výpravě do indonéského ostrova Sulawesi. Zajímavostí je, že vědci spekulují o tom, že velké čelisti, kterými tato vosa oplývá, se vyvinuly za účelem držení samičky při páření.

8. Mikro chameleon

Objeven v roce 2012

Tento malý rozkošný plaz byl objeven na ostrově Madagaskar ještě tento rok! Bez ocasu měří pohých 1,6 cm a v současné době se tedy jedná o nejmenšího chameleona vůbec.

7. Filipínský krab

Objeven v roce 2012

Filipínská ostrov Palawan je krásné místo, plné kouzelných pláží, ale je to také místo, kde byl objeven tento krab. Zajímavostí je, že přibližně polovina všech druhů (včetně tohoto kraba) nacházejících se na tomto ostrově nelze najít nikde jinde na světě.

6. Ještěrka bojující proti zločinu

Objevena v roce 2011

V současné době najdeme tento nově objevený druh pouze na ostrově Hon Khoai ve Vietnamu. Přezdívky ještěrka bojující proti zločinu se jí dostalo díky oranžově zbarveným nohám, které velmi připomínají boty a rukavice nějakého komiksového superhrdiny. J

5. Žralok Pilák

Objeven v roce 2011

V roce 2011 byl tento žralok zachycen na snímku pořízeném ve hloubce přibližně 490 metrů pod vodou nedaleko Mosambiku. Zajímavá je jeho technika při obstarávání potravy – pomocí svého velkého „nosu“ ve tvaru pily při lovu několikrát náhodně bodne do hejna ryb a poté se vrátí ke svým úlovkům.

4. Netopýr Yoda

Objeven v roce 2009

Tento malý chlapík byl objeven v ústraní lesů v Papua-Nová Guinea. Tento nový druh nemá ještě své vědecké jméno, ale myslíme, že by mu netopýr Yoda docela slušelo.

3. Hadice Matilda

Objeven v roce 2010

Tento krásně barevný had s malými rohy na hlavě byl objeven v Africe, konkrétně v Tanzanii. Zajímavostí je, že svůj název (Matilda’s Horned Viper) dostal po 7 leté holčičce jménem Matilda. Tato holčička je totiž dcera jednoho z výzkumníků, kteří tohoto hada objevili.

2. Korýš Yeti

Objeven v roce 2005

V roce 2005 byl tento korýš objeven v průběhu oceánografické expedice do oblasti Pacifiku jižně od Velikonočního ostrova. Často je mylně označován jako “chlupatý humr”.

1. Opička Michael Jackson

Objevena v roce 2010

Tato opička s velmi tupým nosem není tak docela nově objeveným druhem. Domorodci v Barmě tento druh znali a !jedli! už nějaký čas, ale teprve v roce 2010 byl objeven výzkumníky.

 

Zdroje: Toptenz.net, Wikipedia

Total
0
Shares
Související články
největší zvířata
Read More

TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
Total
0
Share