10 bylinek pro podporu zdraví, které mít vždy po ruce

Dbát na silnou imunitu a celkové zdraví každého z nás není na škodu nikdy. Podpořit zdraví můžete pomocí nejrůznějších doplňků stravy. Mnohem přirozenější však je důvěřovat bylinkám. Už naše babičky totiž věděly, že byliny dokážou pomoci s kdejakou zdravotní komplikací.
zdraví
Příroda v sobě ukrývá poklad. Jen ho najít. (foto: 123RF)

Bylinkám důvěřuje mnoho lidí, už dávno se nejedná o produkty pro „báby kořenářky“. Své místo si bylinky najdou i v dnešním moderním světě, kdy je více než nutné vrátit se zpátky k síle přírody. Naučte se používat deset skvělých bylin, které posílí vaši imunitu a pomohou vám komplexně se všemi neduhy vašeho zdraví.

Ještě než se ale vrhneme na konkrétní bylinky, zrekapitulujeme si několik zásad a věcí, které je dobré vědět.

Bylinné čaje

Nejčastější formou užívání bylin je prostřednictvím bylinného čaj. Obecně platí, že se zalije doporučená dávka sušených bylin horkou vodou a nechá se louhovat alespoň 3 minuty. Po uplynutí doby můžete byliny scedit. K tomu použijte buď speciální sítko, anebo jemné plátýnko. Bylinné čaje se nesladí, dokonce ani medem. Vychutnáte si tak aromatickou vůni každé bylinky a maximální účinky čaje.

Tinktury

Další oblíbenou formou, jak užívat byliny, je tinktura. Bylinky jsou macerované v alkoholu několik týdnů, díky tomu ze zázračných kořenů, listů, květů i plodů dostanete maximum. Takovou tinkturu poté můžete užívat po kapkách každý den a dodávat tak denně tělu všechny důležité složky pro zdraví. Tinkturu si můžete z bylin připravit sami nebo si koupit již hotový výrobek.

Masti a oleje

Bylinky můžete také užívat pomocí mastí a olejů. Tyto formy se využívají především v kosmetickém průmyslu, kde jsou bylinky zpracovávané do olejů a mastí. Tyto produkty mají skvělé účinky na pleť i vlasy. Teď už se ale podívejte na ty nejlepší bylinky, které ve vaší domácnosti nesmí chybět!

1.  Máta peprná

První důležitou bylinkou, která vám pomůže v kdejaké oblasti zdraví, je máta peprná. Je prospěšná pro zažívání a střevních potížích, skvělé účinky má také na žlučník a zmírňuje problémy se žlučovými kameny. Máta zabraňuje nechutenství i odbourává pocit na zvracení, skvěle podpoří celkový stav při nachlazení. Její protizánětlivé a antistresové účinky vám přinesou mnohem více klidu do života. Máta vás také zbaví bolesti hlavy, ekzému i bakterií v ústech.

2.  Pampeliška

Zejména kořen pampelišky bude vaším skvělým průvodcem při detoxikaci těla. Podporuje totiž lepší funkci organismu i jater. Pampeliška je velkým zdrojem antioxidantů, působí močopudně a posiluje kosti. Také se zbavíte jakékoliv infekce v těle, upravíte si zažívání, a dokonce vám čaj z pampelišky pomůže zhubnout.

Total
0
Shares
Související články
nejmenší
Read More

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

Velká zvířata nás fascinují, ty nejmenší pak příliš nevnímáme. Přesto jsou na světě malí rekordmani z říše zvířat, kteří nás mohou ohromit – a rozhodně se nejedná jen o brouky a jiné bezobratlé živočichy. Jak velký je třeba nejmenší had na světě? Pokud se normálně hadů bojíte, tohoto byste si patrně ani nevšimli.
pavouk
Read More

TOP 10 nejjedovatějších pavouků světa

Pavouci jsou jedni z nejstarších druhů zvířat, vyvinuli se již před více než 380 miliony let. Z evolučního hlediska jsou to úžasní tvorové, nicméně pro spoustu z nás přestavují opravdu noční můru, a to hlavně kvůli své tělesné konstituci: osm nohou, chlupaté tělíčko, několik párů očí... Brrr!
Total
0
Share