TOP 10: Nejkrásnější jezera v Česku, nejen na koupání

Přemýšlíte, kam k vodě v teplé slunné dny? Potom zapomeňte na přeplněné a předražené aquaparky, a vyrazte na přírodní koupaliště. Neuvěříte, kolik je v České republice krásných jezer, přehrad, rybníků nebo vápenek.
jezera
Jaká jsou nejkrásnější jezera v České republice? (foto: 123RF)

Níže jsme si pro vás připravili žebříček TOP 10. Tohle jsou nejkrásnější jezera v naší domovině. V některých se můžete dokonce i vykoupat. Kam se vydáte zchladit jako první?

1. Máchovo jezero

Jedná se o dosud nejhlubší jezero v České republice – a tato obrovská vodní plocha leží v severní části země. Ačkoli sice říkáme jezero, jedná se ve skutečnosti rybník, i když hodně velký.

machac
Máchovo jezero je velmi populární pro lidi všech věkových kategorií. (foto: 123RF)

Toto v současnosti proslulé rekreační místo založil král Karel IV. již v roce 1336. Jezero se rozkládá na ploše 278 hektarů a tvoří ho čtyři pláže, které v letních měsících nabízejí rekreaci a zábavu obrovskému množství návštěvníků. Nachází v krásných lesích s mnoha turistickými stezkami, které si můžete vybrat pro pěší aktivity. Kromě toho si můžete na plážích užít nejrůznější sportovní aktivity, jako je jízda na člunu a velká skluzavka.

2. Hlučínské jezero

Hlučínské jezero je další přírodní jezero nacházející se na okraji města Hlučín v České republice. Rozkládá se na ploše 130 ha a na jeho břehu najdete pěkné rekreační místo.

jezera
Hlučínské jezero (foto: instagram/pavel_adamik_classic)

Travnaté pláže jsou ideálním místem pro piknik a užijete si zde také dvě koupaliště, kde se můžete smočit. Pokud se chcete věnovat nějakému sportu, jsou na pláži volejbalové a tenisové kurty. K dispozici je také minigolfové hřiště. Můžete se věnovat jachtingu, vodnímu lyžování nebo windsurfingu. V letních měsících se zde pořádají kulturní i sportovní akce a diskotéky.

3. Přehrada Nové Mlýny

Tato nádrž se nachází v oblasti Pálavských vrchů. Jedná se o tři přehrady: horní Mušov, prostřední Věstonice a dolní Novomlýnská nádrž. Horní nádrž slouží jako rekreační středisko, zatímco prostřední slouží k účelu přírodní rezervace a dolní k výrobě elektrické energie, rybolovu a rekreaci. Lužní lesy podél této nádrže jsou využívány k hnízdění ptáků.

4. Čertovo jezero

Jedná se o krásné jezero na Šumavě a druhé největší jezero v oblasti Šumavy. Nachází se nedaleko obce Železná Ruda a je to jediné jezero, které je součástí povodí Dunaje. Jedná se o ledovcové jezero, které leží v nadmořské výšce 1030 m a je součástí národní přírodní rezervace. Podél tohoto jezera vede řada značených stezek, po nichž se turisté mohou vydat na klidnou procházku přírodou.

jezero
Čertovo jezero (foto: 123RF)

Total
0
Shares
Související články
zdraví
Read More

10 bylinek pro podporu zdraví, které mít vždy po ruce

Dbát na silnou imunitu a celkové zdraví každého z nás není na škodu nikdy. Podpořit zdraví můžete pomocí nejrůznějších doplňků stravy. Mnohem přirozenější však je důvěřovat bylinkám. Už naše babičky totiž věděly, že byliny dokážou pomoci s kdejakou zdravotní komplikací.
Total
0
Share