TOP 10 Nejvíce mylné představy o Africe

Afrika je nesmírně zajímavý kontinent, který přitahuje mnoho lidí, především díky svému exotickému prostředí. Mnozí z nás by ji chtěli navštívit, avšak v podvědomí řady lidí panuje o Africe velmi nepřesná představa. Je to způsobeno hlavně tím, jak je nám tento kontinent představován v mediích. Podívejme se tedy na těch 10 nejvíce mylných představ, které lidé o Africe mají.

 

10 Afrika je jedna velká poušť

I když se v Africe nachází několik velkých pouští (jako například Sahara nebo poušť Namib), velká část Afriky je tvořena tropickými deštnými pralesy, které nalezneme hlavně ve střední Africe. Další nemalou část tvoří velká pohoří (například Tanzania), kde převládají subarktické podmínky a opomenout nemůžeme ani část tvořenou savanou.

 

9 V Africe nejsou téměř žádné hotely

V Africe je spousta hotelů. Dokazují to i statistiky ze stránky agoda.com. Zde je například počet hotelů v největších městech jižní Afriky: Johannesberg – 136, Cape Town – 166, Durban – 33, Knysna – 60, Port Elizabeth – 42, Umshlanga – 31, Nelspruit – 27, Hermanus – 33. Pokud se tedy vydáte do nějakého většího města, neměli byste mít problém najít ani velmi luxusní hotely, typu hotel Hilton.

 

8 Všichni Afričané bydlí v chatrčích

Hodně lidí se domnívá, že všichni Afričané bydlí pouze v chatrčích nebo stanech. Snad v každém městě najdete klasické obytné budovy, jaké jsme zvyklí vídat u nás. Pokud se podíváme téměř na jakékoliv hlavní město, uvidíte, že je zde nejen nespočet klasických cihelných domů, ale také spousty mrakodrapů, hotelů, obchodních domů a dalších budov.

 

7 V Africe je pořád teplo

S jistotou můžeme říci, že Afrika je nejteplejší kontinent, to ano. Pokud byste chtěli navštívit její západní část a do batůžku byste si přibalili nějaké teplé oblečení, pravděpodobně byste ho nikdy nemuseli použít. Ale jsou i takové části Afriky, ve kterých teploty mohou klesnout opravdu nízko a dokonce se zde setkáváme i se sněhem. Jedná se hlavně o severní a jižní Afriku, kde je počasí ovlivněno mnoha faktory, jako například horami, oceánem, suchým nebo deštivým obdobím atd.

 

6 Všichni Afričané mluví stejným jazykem

Další z velkých mýtů o Africe je to, že všichni Afričané mluví stejným jazykem. Napříč celou Afrikou se mluví více než stovkou různých jazyků a Afrika se bezpečně řadí mezi nejrozmanitější, co se jazyků týče. Takže opravdu ne, v Africe se nemluví pouze jedním jazykem.

 

5 Lidé v Africe nenosí oblečení ani boty

Někteří lidé si myslí, že když přijede Afričan do naší části země, je to poprvé co nosí nějaké oblečení. Není to pravda, většina Afričanů nosí normální oblečení a obuv jako my. Existují zde ovšem i různé kmeny, které mají svůj typický a pro nás extravagantní styl oblékání.

 

4 Technologická prázdnota

Jsou spousty lidí, kteří si myslí, že Afričané ani nevědí co je to počítač nebo internet. Tito lidé jsou ovšem na omylu. Určité části Afriky nejsou po technologické stránce o nic moc zaostalejší než my. Pravdou je, že než nejnovější technologie do Afriky dorazí, trvá to déle než u nás.

 

3 V Africe nejsou záchody

V Africe najdeme normální záchody jako všude jinde. Ano, je tu mísa, prkýnko i voda. Najdeme zde sice i záchody typu díry v zemi, ale ty jsou umístěny pouze na různých místech v poušti, pro lidi, kteří si zde chtějí udělat kemp a nechtějí chodit na záchod někam za křoví.

 

2 V Africe žijí jen černoši

Před stovkami let začali Evropané osídlovat nejrůznější oblasti země. Netýkalo se to pouze Asie a Ameriky, ale také Afriky. Nizozemští osadníci se usídlili v jižní Africe, francouzští v Angole a portugalští například v Namibii. V Africe se tedy setkáme nejen s bílými potomstvem evropanů, ale je zde i značná část asiatů.

 

1 Afrika je Země

Někteří lidé označují Afriku jako jednu velkou zemi, což je samozřejmě špatně. Afrika není země, nýbrž kontinent. Po Asii je to dokonce druhý největší a nejlidnatější kontinent. Afrika má populaci okolo 1 miliardy lidí a skládá se z 54 nezávislých států, takže se opravdu nejedná o jednu velkou zemi.

 

Jsme si jisti, že o Africe existuje spousta dalších mýtů. Pokud jste se i vy setkali s nějakými dalšími mylnými představami, které lidé o Africe mají, neváhejte se o ně s námi podělit v komentářích!

 

Zdroje: Wikipedia, Listverse, Yahoo!

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share