TOP 10 Legendy spojené se známými koktejly

Každý z nás zná určitě alespoň některý z těchto uvedených koktejlů, ale určitě už není až tak známá legenda, která je doprovází. Po požití alkoholu jsou lidé více upovídaní a dávají volný průchod jejich fantazii a myšlenkám. Tato kombinace vedla ke vzniku různých báchorek o koktejlech, které známe.

 

10 Harvey Wallbanger

Harvey Wallbanger

Tento koktejl je tvořen kombinací vodky a pomerančového džusu s Gallianem (italský bylinný likér čiré, žluté barvy, na jeho výrobu je potřeba 70. druhů bylin, květin a koření) a žlutým likérem. Drink byl objeven v 50. letech a legenda říká, že je jeho název spojen s chlápkem jménem Harvey, který byl surfařem a každý den po práci si zašel rád do baru na pár skleniček s Gallianem. Po pár těchto nápojích měl tendenci rozbíjet věci kolem sebe a zejména zdi. Koktejl se stal známým právě díky Harveymu opileckému dovádění. Je spojen s letními měsíci v souvislosti se surfem.

 

9 Irská káva

Irská káva

Tento nápoj je spojen s pravdivou legendou. Před několika desítkami let došlo na jednom letišti v Irsku k odložení letu, a proto barman přimíchal do kávy whisky, aby se američtí cestující alespoň trochu zahřáli. Byli velmi potěšeni tímto nápojem, velice jim zachutnal a ptali se, zda šlo o brazilskou kávu. Barman jim řekl, že ne, že je to káva irská. Američani si tento nápad vzali s sebou do Spojených států, kde se stal hitem. Původní recept však neobsahoval cukr ani šlehačku.

 

8 Mojito

Mojito

Mojito je koktejl tvořený bílým rumem, třtinovým cukrem, limetkami, perlivou vodou a nejdůležitější ingrediencí: lístky máty. Zemí původu tohoto nápoje je Kuba a je spojen s legendou týkající se námořníků, kteří popíjeli tuto kombinaci za účelem zahnání kurdějí. Až pozdější lékařská věda přišla na to, že na zahnání této nemoci jsou právě citrusy jedním z účinných prostředků.

 

7 Manhattan

Manhattan

Jeho složení je tvořeno z whisky, vermutu, bitteru a je servírován s koktejlovou třešní na ozdobu. Jedna z legend říká, že byl vytvořen matkou Winstona Churchilla na oslavě v New Yorku, dle jejích chuťových buněk. Jsou zde však historické důkazy, že se v té době nacházela v Anglii a byla těhotná. Druhá z verzí je, že tento nápoj byl vytvořen na oslavu Samuela J. Tildena, který byl zvolen za guvernéra státu New York.

 

6 Pinacolada

Pinacolada

Jedná se o jeden z nejpopulárnějších koktejlů, který se skládá z bílého rumu, kokosového mléka a ananasové šťávy. Za tímto nápojem stojí jméno Dona Ramona Lopeze, jenž vlastnil firmu, která se specializovala na výrobu kokosového krému s názvem Coco Lopes. Postaral se o to, aby se jeho výrobek dostal ke každému barmanovi, a byl přidáván do tohoto lahodného drinku.

 

5 Bloody Mary

Bloody Mary

Bloody Mary je jedním z nejznámějších koktejlů, který byl používán jako jakýsi lék proti kocovině, a proto byl také za tímto účelem konzumován brzy ráno. Má mnoho variant, ale každá z nich obsahuje rajčatovou šťávu, vodku a poté výběr koření nebo příchutí dle chuti (bujón, křen celer, sůl, černý pepř, citrónová šťáva atd.). S nápojem je spjato více legend, ale ta nejznámější je spojena s Marii I. Tudorovnou, která nechala po dobu své krutovlády popravit přes 300 nevinných lidí.

 

4 Sex on the beach

Sex on the beach

Složení: vodka, broskový likér, brusinkový a pomerančový džus. Tento koktejl pochází z Floridy v USA, kde byla nově prodávaná broskvová pálenka. Tamní barman kombinoval tuto pálenku s různými druhy džusů a turisté chtěli znát název tohoto nápoje. Název vznikl úvahou barmana, který se zamyslel a řekl si, za jakým účelem jezdí asi tolik turistů na Floridu a přišel na dvě slova – pláž a sex. Proto spojil tyto dvě slova a vznikl název sex on the beach neboli sex na pláži.

 

3 Gin s tonikem

Gin s tonikem

Některé z legend jsou spojeny s pravdivým příběhem a tohle je jeden z těchto případů. V dobách, kdy britští vojáci bojovali v Indii, potýkali se i s jinými problémy, než je válka, a to s nemocí zvanou malárie. Tato nemoc byla velmi zákeřná a byla léčena pomocí toniku, protože obsahoval velké množství chininu (byl silnější a také více hořký než dnes), který byl vhodný na zahnání malárie. Ovšem toto pití nebylo moc chutné, tak si ho vojáci vylepšovali přidáním ginu. Po návratu vojáků z boje se tento nápoj uchytil jako jeden z nejpitnějších drinků.

 

2 Screwdriver

Screwdriver

V doslovném překladu – šroubovák, je jeden z nejjednodušších nápojů, co se ingrediencí týče. Je tvořen pouze vodkou a pomerančovým džusem. Legenda říká, že vznikl díky dělníkům-naftařům, kteří museli dodržovat striktně protialkoholická pravidla a tak si do plechovky s džusem přilévali vodku a celé to promíchali pomocí jejich šroubováků.

 

1 Cosmopolitan

Cosmopolitan

S tímto názvem má určitě každý spojený slavný seriál Sex ve městě, který zaručeně přispěl k popularitě tohoto koktejlu. Je tvořen vodkou, cointreau (francouzský ovocný likér z pomerančů a pomerančové kůry), brusinkového džusu, čerstvé limetkové šťávy a kouskem limetky. Je považován spíše jako holčičí nápoj, ale dle jedné báchorky byl vytvořen pro gayskou komunitu kolem roku 1970. Recepty byly nalezeny i s různými změnami, například ginem místo vodky.

 

Zdroj: Listverse.com

 

Total
1
Shares
Související články
Total
1
Share