TOP 10 Nejúspěšnější filmy všech dob

Další žebříček, který jsme si pro Vás připravili se týká filmů. Konkrétně tedy těch nejúspěšnějších filmů všech dob, tedy filmů, které vydělaly nejvíce peněz. Možná Vás některé filmy v žebříčku překvapí, ale chtěl bych podotknout, že se nejedná o nejlepší filmy (ty až někdy příště). Na tomto žebříčku můžeme jasně vidět důkaz, že s dobrou komercí se dá na filmu vydělat opravdu slušný balík, i když třeba samotný film nedosahuje takových kvalit, jaké se od něj všeobecně očekávaly…

 

10 Temný rytíř (The Dark Knight)

Rok: 2008

Režie: Christopher Nolan

Tržby: 1,001,921,825 dolarů.

Film dostal vynikající hodnocení a bohužel je spojován s jednou smutnou událostí, kdy herec vedlejší role Heath Ledger umřel na předávkování. Údajně se do své depresivní postavy tak vžil, že začal brát prášky proti depresím. Za svou roli dostal Oscara, dále tento film dostal ještě jednoho za Zvukové efekty a dalších 6 nominací – Kamera, Výprava, Střih, Masky, Zvuk a Vizuální efekty. Osobně si myslím, že si zasloužil Oscarů více…

 

9 Alenka v říši divů (Alice in Wonderland)

Rok: 2010

Režie: Tim Burton

Tržby: 1,023,285,206 dolarů

Animovaný snímek, který bylo možno shlédnout i ve formátu 3D. Dostal 2 Oscary za Výpravu a Kostýmy + jednu nominaci ve Speciálních efektech. Hodnocení kritiků rozpačité, ale celkově to nebyla žádná sláva.

 

8 Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

Rok: 2011

Režie: Rob Marshall

Tržby: 1,041,963,875 dolarů

Čtvrté pokračování Pirátů bylo možno v kinech shlédnout i ve 3D formátu. Zda tento film získá nějaké Oscary si budeme muset počkat, protože vyhlašování Oscarů za rok 2011 je na programu někdy na začátku roku 2012.

 

7 Toy Story 3: Příběh hraček (Toy Story 3)

Rok: 2010

Režie: Lee Unkrich

Tržby: 1,062,984,497 dolarů

Třetí díl úspěšného animovaného filmu, který si po všechny své díly držel vysoký standart kvality. Díky tomu si získal spoustu fanoušků, což vyvrcholilo veleúspěšným dílem číslo tři. No neříkejte, že neznáte příběh hraček. Film navíc získal 2 Oscary za Nejlepší animovaný film a píseň (We belong together). Měl také 3 nominace a to v kategoriích Nejlepší film, Scénář a Zvukové efekty.

 

6 Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest)

Rok: 2006

Režie: Gore Verbinski

Tržby: 1,065,896,541 dolarů

Druhý díl Pirátů z Karibiku zaznamenal velký úspěch, protože první díl měl velice pozitivní ohlasy u diváků a tak se všichni nemohli dočkat pokračování. Film získal Oscara za Vizuální efekty a měl 3 nominace ve formě Zvuku, Střihu zvuku a Výpravy.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share