TOP 10 Nejvíce smrtící hadi

Jsou extrémně nebezpeční, avšak i tak jsou důležití pro vyvážený ekosystém na naší planetě. Většina hadů je plachých a tak případy napadení na člověka jsou většinou z důvodů takových, když člověk hada nějakým způsobem vyruší, nebo ohrozí – například na něj šlápne. Máme tu žebříček hadů, kteří jsou nejvíce smrtící – více než polovina případů ušknutí některého z nich skončila smrtí. Sice není smrtelný – ale had stileto si zde zaslouží alespoň zmínku, protože na jeho jed neexistuje protijed a doslova zkapalní všechny svaly a kosti v inkriminované oblasti. To bylo jen tak na úvod, nyní se pojďme podívat na hady, kterým je doporučováno vyhnout se velkým obloukem…

 

10. Jararaca


Vyskytuje se pouze v Jižní Americe. Při jeho kousnutí vzniká rychle vnitřní krvácení spolu s krvácením do mozku. Jedním kousnutím dostane do oběti 25 mg jedu, což je smrtící pro většinu zvířat, pro člověka (naštěstí) už méně.

Total
0
Shares
Související články
nejmenší
Read More

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

Velká zvířata nás fascinují, ty nejmenší pak příliš nevnímáme. Přesto jsou na světě malí rekordmani z říše zvířat, kteří nás mohou ohromit – a rozhodně se nejedná jen o brouky a jiné bezobratlé živočichy. Jak velký je třeba nejmenší had na světě? Pokud se normálně hadů bojíte, tohoto byste si patrně ani nevšimli.
Total
0
Share