TOP 10 Nejvíce smrtící hadi

Jsou extrémně nebezpeční, avšak i tak jsou důležití pro vyvážený ekosystém na naší planetě. Většina hadů je plachých a tak případy napadení na člověka jsou většinou z důvodů takových, když člověk hada nějakým způsobem vyruší, nebo ohrozí – například na něj šlápne. Máme tu žebříček hadů, kteří jsou nejvíce smrtící – více než polovina případů ušknutí některého z nich skončila smrtí. Sice není smrtelný – ale had stileto si zde zaslouží alespoň zmínku, protože na jeho jed neexistuje protijed a doslova zkapalní všechny svaly a kosti v inkriminované oblasti. To bylo jen tak na úvod, nyní se pojďme podívat na hady, kterým je doporučováno vyhnout se velkým obloukem…

 

10. Jararaca


Vyskytuje se pouze v Jižní Americe. Při jeho kousnutí vzniká rychle vnitřní krvácení spolu s krvácením do mozku. Jedním kousnutím dostane do oběti 25 mg jedu, což je smrtící pro většinu zvířat, pro člověka (naštěstí) už méně.

Total
0
Shares
Související články
jarní únava
Read More

Jarní únava: 10 způsobů jak nad ní zvítězit

Jaro už je tady v celé své síle, keře se zbarvují voňavými květy. Takové období s sebou ale často přináší i první jarní deprese a únavy, se kterými se potýká každý z nás. Jak se takovým stavům vyhnout a co udělat pro to, abyste měli stále dostatek energie i elánu do každého nového dne?
Total
0
Share