TOP 10 Nejvíce smrtící hadi

Jsou extrémně nebezpeční, avšak i tak jsou důležití pro vyvážený ekosystém na naší planetě. Většina hadů je plachých a tak případy napadení na člověka jsou většinou z důvodů takových, když člověk hada nějakým způsobem vyruší, nebo ohrozí – například na něj šlápne. Máme tu žebříček hadů, kteří jsou nejvíce smrtící – více než polovina případů ušknutí některého z nich skončila smrtí. Sice není smrtelný – ale had stileto si zde zaslouží alespoň zmínku, protože na jeho jed neexistuje protijed a doslova zkapalní všechny svaly a kosti v inkriminované oblasti. To bylo jen tak na úvod, nyní se pojďme podívat na hady, kterým je doporučováno vyhnout se velkým obloukem…

 

10. Jararaca


Vyskytuje se pouze v Jižní Americe. Při jeho kousnutí vzniká rychle vnitřní krvácení spolu s krvácením do mozku. Jedním kousnutím dostane do oběti 25 mg jedu, což je smrtící pro většinu zvířat, pro člověka (naštěstí) už méně.

Total
0
Shares
Související články
jezera
Read More

TOP 10: Nejlepší jezera v Evropě nejen na koupání

Ledovcové vody, alpské laguny a ohromující příroda všude kolem – evropská jezera zkrátka nabízejí širokou škálu aktivit a atrakcí bez ohledu na to, kam míříte nebo co zrovna hledáte. Evropská jezera jsou ideální pro letní dovolené, a to zejména tehdy, pokud zrovna nemusíte přeplněné pláže. V jejich prostředí ale objevíte i další sportovní vyžití. Ať už jsou ale vaše cíle (a představy o dovolené) jakékoliv, z této desítky jezer si zaručeně vyberete to pravé.
Total
0
Share