TOP 10: Nejvyšší hory světa

Nejvyšší hory světa jsou velkým lákadlem pro mnoho horolezců, kteří se je pokouší zdolat. Ne vždy tyto pokusy ovšem dopadnou dobře. V následujícím žebříčku vás seznámíme s nejvyššími horami světa, které jsou seřazeny podle jejich nadmořské výšky. Zajímavostí je, že 9 z 10 nejvyšších hor světa se vyskytují ve známém pohoří – v Himálajích.

 

10 Annapurna (8 091 m)

Annapurna

Annapurna označuje 55 km dlouhý horský masiv. Tento masiv se nachází v Himálaji v Nepálu. Tato hora má celkem 6 vrcholů, jejichž nadmořská výška přesahuje 7 200 m. Poprvé byla zdolána francouzskou expedicí v roce 1950.

Total
0
Shares
Související články
jarní únava
Read More

Jarní únava: 10 způsobů jak nad ní zvítězit

Jaro už je tady v celé své síle, keře se zbarvují voňavými květy. Takové období s sebou ale často přináší i první jarní deprese a únavy, se kterými se potýká každý z nás. Jak se takovým stavům vyhnout a co udělat pro to, abyste měli stále dostatek energie i elánu do každého nového dne?
největší zvířata
Read More

TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
Total
0
Share