TOP 10 Nejzáhadnější hromadná úmrtí zvířat

V posledních letech roste počet případů, kdy zvířata z nějakého důvodu hromadně umřela. Většina těchto případů se dá přičíst ať třeba znečištění nebo nějaké nakažlivé chorobě. V tomto žebříčku se ale podíváme na ty, které logické vysvětlení zatím postrádají a zůstávají nám tak záhadou.

 

10 Ryba Kanic

10-ryba-kanic

V lednu roku 2011 se vyplavily stovky mrtvých Kanic na severním pobřeží pláže na Novém Zélandu. Co je na tomto hromadném úmrtí zajímavé, je fakt, že všechny mrtvé ryby postrádaly oči. I když Department of Conservation prohlásila, že ryby uhynuly v důsledku hladu, tak stále nedokázala vysvětlit záhadnou ztrátu očí. Jeden ze svědků na tohle zareagoval slovy: “Tohle je úplný nesmysl. Muselo to být úmyslné.”

 

9 Kalmar peruánský

9-kalamar-peruansky

V lednu roku 2005 se vyplavily na pobřeží kalifornské pláže tisíce kalamárů, které následně uhynuly. O těchto živočiších se ví, že za normálních okolností žijí v hloubce okolo 700 m. Proč se jich takové obrovské množství najednou vyplavilo na pláž je záhadou. Jedna z teorií je, že byly otráveny. Podobný případ se stal v San Diegu v roce 2002, kde je taktéž podezření na hromadnou otravu, ale nic dodnes nebylo potvrzeno.

 

8 Velryby

8-velryby

Stovky velryb zahynuly v roce 2009 v tasmánských vodách. Okolo 400 z nich umřelo v moři a dalších 200, společně s několika delfíny, bylo nalezeno na pobřeží ostrova King Island. Podařilo se zachránit asi 60 velryb a 7 delfínů. O několik měsíců později se na západní pobřeží Tasmánie vyplavilo 150 velryb a dalších 48 pak na ostrově Perkins Island. Rušení v echolokaci je jednou z teorií, ale nic nebylo potvrzeno.

 

7 Ryby a racci

7-ryby-a-racci

V roce 2012 bylo Erijské jezero svědkem uhynutí tisíce ryb a racků, vyplavených na pobřeží. První průzkumy dokázaly, že  k žádnému znečištění jezera, které by toto mohlo mít za následek, nedošlo.

 

6 Krevety

6-krevety

Jednoho dne zažili obyvatelé města Coronel v Chile po příchodu na pláž opravdový šok. Pláž byla celá červená, ležely na ni totiž miliony mrtvých krevet. Jeden z místních rybářů řekl, že se tak stalo v důsledku 2 uhelných elektráren, které podle něj oteplily vodu na teplotu, kterou již nebyly krevety schopné snést. Opět však nebylo nic takového prozatím dokázáno.

 

5 Ovce

5-ovce

V roce 2005 přišlo o práci několik pastýřů ovcí. Stalo se tak v důsledku hromadného pokusu o sebevraždu zhruba 1500 ovcí, které skočily z útesu. Prvních 400 ovcí zahynulo na následky pádu a dalších 1100 přežilo, díky ztlumení jejich pádu o již mrtvá těla. Co nevíme je, proč to ovce udělaly, ale víme, že to mělo obrovský dopad na místní vesnici, protože mnoho rodin tu mělo založeno své živobytí právě na chovu ovcí.

 

4 Krávy

4-kravy

Podobný případ jako č.5 v našem žebříčku se stal i s krávami. Během 3 dnů skočilo z útesu, z neznámého důvodu, 28 krav. V tomto případě se jednalo o mnohem větší útes a tak šance na přežití byla téměř nulová. Další podivná věc na tomto hromadném úmrtí je to, že všechny dopadly na stejné místo, což by nebylo tak zvláštní pokud by skočily zároveň a ne v horizontu 3 dnů.

 

3 Ropuchy

3-ropuchy

V roce 2005 v severním Německu a Dánsku záhadně explodovaly (ano, explodovaly, čtete dobře) tisíce ropuch. Podle svědků se ropuchy před explozí nafoukly až do trojnásobku původní velikosti a ještě několik minut po explozi žily. Objevilo se několik možných vysvětlení – nakažení virem, nadýchaní se nějakých plynů nebo třeba, že ropuchám vyklovaly vrány játra, což vedlo k nadýmání a následné explozi.

 

2 Psi

2-psi

Most Overtoun ve městě Milton, ve Skotsku, se nechvalně proslavil jako sebevražedný most psů. Od 50. let jsou zde zaznamenávány případy, kdy psi skočili z 15 metrů vysokého mostu, bez nějakého zjevného důvodu. Od prvního incidentu zde bylo zaznamenáno okolo 50 psích sebevražd. Někteří lidé věří, že se tak děje v důsledku toho, že psi cítí norky, kteří se v této oblasti vyskytují, a skáčou tak z mostu, aby je našli. Další si pak myslí, že v tomto místo je něco nadpřirozeného, což psi vede k tomuto činu.

 

1 Ptáci

1-ptaci

V poslední době přibývá případů, kdy bez logického vysvětlení spadlo z nebe několik mrtvých ptáků. V Kentucky byly na jednom pozemku nalezeny stovky mrtvých špačků a červenek. V Chile zase, v horizontu 2 měsíců, záhadně zemřely tisíce plameňáků, tučňáků a pelikánů. Místem, které ale vyčnívá nejvíce, je vesnice Jatinga v Indii. Každý rok zde ptáci létají směrem k zemi, do které narazí a zabijí se. K tomuto případu je mnoho otázek, které nám prozatím zůstávají záhadou: Proč to vůbec dělají? Proč se to týká několika druhů ptáků? Proč to dělají pouze na malém úseku silnice a jinde ne? Proč se tak děje pouze v září? A proč tohle ptáci dělají až po západu slunce, když jsou normálně aktivní pouze přes den? Mnoho lidí navštěvuje tuto vesničku, aby se na tento zvláštní jev podívali na vlastní oči.

 

Pokud máte svoje vlastní teorie, které možná vysvětlují tyto podivné případy masového umírání zvířat, neváhejte se o ně podělit v komentářích!

 

Zdroj: Listverse.com

Total
0
Shares
Související články
pavouk
Read More

TOP 10 nejjedovatějších pavouků světa

Pavouci jsou jedni z nejstarších druhů zvířat, vyvinuli se již před více než 380 miliony let. Z evolučního hlediska jsou to úžasní tvorové, nicméně pro spoustu z nás přestavují opravdu noční můru, a to hlavně kvůli své tělesné konstituci: osm nohou, chlupaté tělíčko, několik párů očí... Brrr!
Total
0
Share