TOP 10 Podivuhodné zákony, které opravdu existují (1. část)

V následujícím článku se můžete dozvědět něco o prapodivných zákonech, které opravdu existují.  Tyto informace mohou být velice prospěšné pro lidi, kteří často cestují a mohli by se tak snadno dostat do problémů, aniž by si to vůbec uvědomili. Mnoho zákonů je ale opravdu velice podivuhodných a úsměvných.

 

10  V Barceloně je nezákonné, aby se lidé procházeli po veřejných ulicích pouze v plavkách.

 

9 V Utahu se můžeme setkat také se zvláštními ukázkami zákonů. Jakmile zde jde muž se svojí ženou, je zároveň zodpovědný za všechny její trestné činy, které spáchá. Je zde také zakázán prodej alkoholických nápojů, které obsahují více jak 3,2 % alkoholu. Vypadá to tedy na vinný stříček bez vína a pivovou limču.

 

8 V Austrálii je nezákonné pojmenovat jakékoliv zvíře jménem za předpokladu, že jej chtějí v budoucnu sníst.

 

7 Při cestě do Francie si nezapomeňte koupit alkohol tester. Francouzská vyhláška totiž říká, že ho každý motorista musí mít u sebe zabalený v originálním obale.

 

6 Na Barbadosu je nezákonné nosit veškeré oblečení s maskáčovým motivem.

 

5 V Itálii je nelegální nosit „příliš hlasitou” obuv. Několik turistů tu bylo dokonce zatčeno kvůli tomu, že jejich boty byly příliš hlučné.

 

4 Ve Spojených arabských emirátech jsou nezákonné jakékoliv projevy náklonnosti na veřejnosti.

 

3 V Kanadě můžeme najít také velice podivuhodný zákon, který se tentokráte týká placení. Tento zákon určuje maximální počet mincí, kolika může být v obchodech zaplaceno. 

 

2 V Polsku se nudismus považuje za neslušný výstřelek a můžete zde za něj dostat pokutu až do výše 700 Kč. 

 

1 V Singapuru jsou žvýkačky (včetně jejich žvýkání) přísně zakázány. Tento zákon zde byl zaveden právě kvůli tomu, že jejich odstraňování z veškerých veřejných míst je velice nákladné a zatěžuje to státní rozpočet.

 

Zdroj: List25.com

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share