TOP 10 Podivuhodné zákony, které opravdu existují (1. část)

V následujícím článku se můžete dozvědět něco o prapodivných zákonech, které opravdu existují.  Tyto informace mohou být velice prospěšné pro lidi, kteří často cestují a mohli by se tak snadno dostat do problémů, aniž by si to vůbec uvědomili. Mnoho zákonů je ale opravdu velice podivuhodných a úsměvných.

 

10  V Barceloně je nezákonné, aby se lidé procházeli po veřejných ulicích pouze v plavkách.

 

9 V Utahu se můžeme setkat také se zvláštními ukázkami zákonů. Jakmile zde jde muž se svojí ženou, je zároveň zodpovědný za všechny její trestné činy, které spáchá. Je zde také zakázán prodej alkoholických nápojů, které obsahují více jak 3,2 % alkoholu. Vypadá to tedy na vinný stříček bez vína a pivovou limču.

 

8 V Austrálii je nezákonné pojmenovat jakékoliv zvíře jménem za předpokladu, že jej chtějí v budoucnu sníst.

 

7 Při cestě do Francie si nezapomeňte koupit alkohol tester. Francouzská vyhláška totiž říká, že ho každý motorista musí mít u sebe zabalený v originálním obale.

 

6 Na Barbadosu je nezákonné nosit veškeré oblečení s maskáčovým motivem.

 

5 V Itálii je nelegální nosit „příliš hlasitou” obuv. Několik turistů tu bylo dokonce zatčeno kvůli tomu, že jejich boty byly příliš hlučné.

 

4 Ve Spojených arabských emirátech jsou nezákonné jakékoliv projevy náklonnosti na veřejnosti.

 

3 V Kanadě můžeme najít také velice podivuhodný zákon, který se tentokráte týká placení. Tento zákon určuje maximální počet mincí, kolika může být v obchodech zaplaceno. 

 

2 V Polsku se nudismus považuje za neslušný výstřelek a můžete zde za něj dostat pokutu až do výše 700 Kč. 

 

1 V Singapuru jsou žvýkačky (včetně jejich žvýkání) přísně zakázány. Tento zákon zde byl zaveden právě kvůli tomu, že jejich odstraňování z veškerých veřejných míst je velice nákladné a zatěžuje to státní rozpočet.

 

Zdroj: List25.com

Total
0
Shares
Související články
vánoční trhy
Read More

10 tipů na místa, kde probíhají nejkrásnější vánoční trhy

Vánoce bez ohledu na věk milujeme snad všichni, a ne nadarmo patří k nejkrásnějším svátkům v roce. A aby ne, jejich atmosféra je jedním slovem kouzelná. No řekněte – vůně vanilkových rohlíčků, světelná výzdoba, řízek s bramborovým salátem, pohoda u pohádek s rodinou, zářící vánoční stromeček, vánoční trhy okořeněné svařákem... Přesně to (a nejen to) je jen hrstka věcí, proč se na Vánoce tolik těšíme. A právě na to poslední – vánoční trhy - se spolu podíváme podrobněji. Kam za těmi nejkrásnějšími?
filozofii
Read More

10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
Total
0
Share