10 Nejlepších knižních bestsellerů, které kdy byly napsané

Bohatý člověk nemá velkou televizi, nýbrž velkou knihovnu, říká se. Pokud vás to také táhne více ke knižním papírovým pokladům než ke svítící obrazovce, pak pro vás máme seznam deseti nejlepších a zároveň také nejprodávanějších knih, které kdy byly napsané.
bestseller
Těchto 10 bestsellerů by vám nemělo uniknout! (foto: 123RF)

A asi nikoho nepřekvapí, že celému žebříčku nejlepších knižních bestsellerů vévodí svět čar a kouzel.  

1. Harry Potter a kámen mudrců

I když její knihy byly zpočátku odmítané, nakonec se spisovatelka J. K. Rowling dočkala něčeho, o čem se jí v její bujné fantazii ani nesnilo. Její knihy, respektive příběh o kouzelníkovi, který přežil, se staly nejen celosvětově známými, ale jejich autorka se stala vůbec první spisovatelkou, které psaní vydělalo takový balík peněz.

Vůbec nejčtenější a zároveň jednou z nejprodávanějších knih historie je první díl s podtitulem „Kámen mudrců” a je oním startem, který všechna kouzelná dobrodružství zahajuje.

2. Malý princ

Jedna z knih, která je mezi povinnou maturitní četbou na nejedné střední škole. I tak by se dal příběh o princátku z planety B612 popsat. Antoine de Saint-Exupéry chtěl nejen dětem, ale hlavně dospělým ukázat, že správně vidíme jen srdcem. Právem se kniha stala také bestsellerem. Největšího rozmachu se dočkala až po autorově smrti.

Dodnes je kniha brána za jednu z těch, kterou si musí přečíst naprosto každý. A kdo ji nečetl alespoň ví o její existenci. Dokonce byla zpracována i do formy animovaného snímku.

3. Kytice

Opomeneme-li celou štafetu dalších dílů Harryho Pottera, zavede nás to až k českému titulu, který k bestsellerům patří. Je jím Kytice, kterou má na svém kontě Karel Jaromír Erben. Tragické básně, které se děti učí na základních a středních školách patří k základům každé české knihovny.

4. Farma zvířat

Mezi další knihy, které jsou nejen zařazené na seznam nejprodávanějších a zároveň nejčtenějších děl, patří i Farma zvířat George Orwella, která taktéž sídlí v nejednom seznamu povinné maturitní četby. Nadčasový příběh krásně přibližující i dnešní společnost, je v podání zvířat nadčasovou záležitostí i přímou kritikou, kterou nemusí všichni unést.  

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share