TOP 10 Slavní géniové a jejich drogy

V posledních letech se začala objevovat hypotéza, že inteligence souvisí s rekreačním užíváním drog. Pokud se ohlédneme do historie, máme spoustu případů, kdy „velcí“ lidé používají drogy. Tak se nyní mrkněme na těch 10 nejvlivnějších vědeckých vizionářů a géniů, kteří drogy používali.

 

10 Carl Sagan – Marihuana

Carl Sagan

Sagan byl vynikající astrofyzik a kosmolog, který nejen kouřil pravidelně marihuanu, ale byl také jejím velkým zastáncem, jakožto jejího používání pro posilování duševního zdraví. Napsal dokonce esej do knihy Marihuana Reconsidered, kde používal pseudonym Mr. X. Jeho totožnost se odhalila až po Saganově smrti. Za svůj život napsal přes 600 vědeckých prací a je autorem, nebo spoluautorem takřka 20 vědeckých knih.

Total
0
Shares
Související články
iq
Read More

TOP 10: Země s nejvyšším průměrem IQ. Nejvíc to pálí Asiatům

Inteligence národů se rok od roku mění, o čemž svědčí také průzkum, který se provádí každé tři roky, aby se zjistilo, jak na tom lidstvo skutečně je. Ačkoliv se zdá, že ty největší státy musí mít spoustu inteligentních obyvatel, opak je často pravdou. Možná budete překvapeni, jaké země se umístily v první desítce s nejvyšším IQ.
ušetřit
Read More

10 tipů, jak ušetřit v domácnosti, a přitom se neomezovat

V každé rodině existuje mnoho zarytých stereotypů, kvůli kterým v dnešní době možná utrácíte víc peněz, než je nutné. Zrevidujte si veškeré náklady a ušetřete tam, kde se dá šetřit poměrně jednoduše. Nový pohled na finance celé domácnosti vám přinese až několik tisíc ročně do vaší peněženky.
Total
0
Share