TOP 10: Zajímavá fakta o alkoholu

Alkohol – někoho dokáže uvolnit a zpříjemnit mu večer s kamarády, někdo na něm může být závislý. Kolem alkoholu se neustále točí různé diskuze, zda je vhodný pro lidský organismus. Každá země má svůj vlastní oblíbený alkoholický nápoj. K alkoholu se váže mnoho zajímavých informací a faktů. Pokud vás zajímá jaké, je náš článek to pravé pro vás.

 

10 Nejsilnější pivo

Nejsilnějším pivem na světě je skotské pivo Brewmeister, které obsahuje 67,5 % alkoholu.

 

9 Start s alkoholem

Spojené státy mají nejvyšší věkovou hranici, co se pití alkoholu týče. Je zde stanovena hranice 21 let. Až v tomto věku zde mohou začít obyvatelé pít alkohol. Nejvíce známá věková hranice je kolem 18 let, ale jsou i takové státy, kde se alkohol může požívat již od 16 let.

 

8 Výzkum

Je zajímavé, jak se výsledky tohoto výzkumu zjišťovali, ale je dokázané, že v tento okamžik požívá 0,7 % světové populace alkohol. To znamená, že zhruba 50 milionů lidí právě teď pije alkoholické nápoje. Také bylo zjištěno, že každých 10 vteřin zabije alkohol jednoho člověka.

 

7 Největší pijani piva

Tato informace pro vás nebude novinkou. Největšími pijany piva jsou právě Češi. Česká republika se umístila na první příčce ve světě v konzumaci tohoto lahodného nápoje na hlavu.  V průměru vypije každý Čech celkem 143 litrů ročně.

 

6 Vikingové a alkohol

Už i Vikingové pili alkohol při různých oslavách. Samozřejmě, že v té době neexistovali tradiční lahve, jako známe dnes, ale Vikingové si uměli poradit. Alkohol pili z lebek svých poražených nepřátel.

 

5 Nejpopulárnější tvrdý alkohol

Za nejoblíbenější tvrdý alkohol na světě je považována vodka. Každý rok se vypije kolem 5 000 000 000 litrů.

 

4 Francouzské vinice

Půda na francouzských vinicích je považována za velice vzácnou. Je vzácná tak moc, že i pracovníci, kteří se o vinici starají, musejí každý den seškrabávat půdu ze svých bot před tím, než opustí vinice.

 

3 Ovoce a zelenina

Mnoho druhů zeleniny a téměř veškeré ovoce obsahuje malé množství alkoholu.

 

2 Alkoholický nápoj se zajímavou ingrediencí

Jedním z nejvíce oblíbených nápojů v Kambodži je Tarantula Brandy. Jak už můžeme vyčíst se samotného názvu, jednou z hlavních ingrediencí je tarantule. Jde o delikátní směs, která se skládá z rýžového likéru a čerstvě mrtvé tarantule.

 

1 Nejdražší vodka na světě

Nejdražší vodkou na světě je Billionare vodka. Cena této vodky se pohybuje kolem neuvěřitelných 3 700 000 dolarů. Pokud jste měli chuť tuto vodku ochutnat, myslím, že vás už přešla chuť. Jedná se o vytříbenou vodku. V ceně se rozhodně odráží i to, že lahev je ozdobena diamanty a umělou kožešinou.

 

Zdroj: list25.com

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
Total
0
Share