TOP 10: Zajímavá fakta o alkoholu

Alkohol – někoho dokáže uvolnit a zpříjemnit mu večer s kamarády, někdo na něm může být závislý. Kolem alkoholu se neustále točí různé diskuze, zda je vhodný pro lidský organismus. Každá země má svůj vlastní oblíbený alkoholický nápoj. K alkoholu se váže mnoho zajímavých informací a faktů. Pokud vás zajímá jaké, je náš článek to pravé pro vás.

 

10 Nejsilnější pivo

Nejsilnějším pivem na světě je skotské pivo Brewmeister, které obsahuje 67,5 % alkoholu.

 

9 Start s alkoholem

Spojené státy mají nejvyšší věkovou hranici, co se pití alkoholu týče. Je zde stanovena hranice 21 let. Až v tomto věku zde mohou začít obyvatelé pít alkohol. Nejvíce známá věková hranice je kolem 18 let, ale jsou i takové státy, kde se alkohol může požívat již od 16 let.

 

8 Výzkum

Je zajímavé, jak se výsledky tohoto výzkumu zjišťovali, ale je dokázané, že v tento okamžik požívá 0,7 % světové populace alkohol. To znamená, že zhruba 50 milionů lidí právě teď pije alkoholické nápoje. Také bylo zjištěno, že každých 10 vteřin zabije alkohol jednoho člověka.

 

7 Největší pijani piva

Tato informace pro vás nebude novinkou. Největšími pijany piva jsou právě Češi. Česká republika se umístila na první příčce ve světě v konzumaci tohoto lahodného nápoje na hlavu.  V průměru vypije každý Čech celkem 143 litrů ročně.

 

6 Vikingové a alkohol

Už i Vikingové pili alkohol při různých oslavách. Samozřejmě, že v té době neexistovali tradiční lahve, jako známe dnes, ale Vikingové si uměli poradit. Alkohol pili z lebek svých poražených nepřátel.

 

5 Nejpopulárnější tvrdý alkohol

Za nejoblíbenější tvrdý alkohol na světě je považována vodka. Každý rok se vypije kolem 5 000 000 000 litrů.

 

4 Francouzské vinice

Půda na francouzských vinicích je považována za velice vzácnou. Je vzácná tak moc, že i pracovníci, kteří se o vinici starají, musejí každý den seškrabávat půdu ze svých bot před tím, než opustí vinice.

 

3 Ovoce a zelenina

Mnoho druhů zeleniny a téměř veškeré ovoce obsahuje malé množství alkoholu.

 

2 Alkoholický nápoj se zajímavou ingrediencí

Jedním z nejvíce oblíbených nápojů v Kambodži je Tarantula Brandy. Jak už můžeme vyčíst se samotného názvu, jednou z hlavních ingrediencí je tarantule. Jde o delikátní směs, která se skládá z rýžového likéru a čerstvě mrtvé tarantule.

 

1 Nejdražší vodka na světě

Nejdražší vodkou na světě je Billionare vodka. Cena této vodky se pohybuje kolem neuvěřitelných 3 700 000 dolarů. Pokud jste měli chuť tuto vodku ochutnat, myslím, že vás už přešla chuť. Jedná se o vytříbenou vodku. V ceně se rozhodně odráží i to, že lahev je ozdobena diamanty a umělou kožešinou.

 

Zdroj: list25.com

Total
0
Shares
Související články
hubnutí
Read More

10 potravin, které urychlí vaše hubnutí

Opakovaně usilujete o redukci váhy? Pokud chcete zhubnout, tak jste se už jistě dívali na zdravější jídelníček a počítali si vhodný denní kalorický příjem. Bez pohybu a zdravého stravování nelze hubnout, to je jasná věc. Existují však potraviny, s nimiž spálíte mnohem více tuku a vaše cesta k vysněné postavě bude rychlejší.
Total
0
Share