10 tipů, co dělat, aby vás nehonila mlsná

Každý to zná – je večer, sedíte na gauči, koukáte na film nebo pracujete a přijde to – chutě. Něco byste si dali a přesně nevíte, co utiší vaše chuťové pohárky. Buď začnete jíst, co najdete v okolí, anebo se kousnete a mlsnou zkrátka překonáte.
mlsná
Když vás honí chutě na sladké, obvykle máte něčeho nedostatek. (foto: depositphotos)

Tím, že vás honí mlsná, vám tělo chce něco naznačit. Není to pokyn ke konzumaci všech pochutin, sladkostí i slaností. Podle toho, na co máme chuť, nám tělo říká, co mu chybí a co potřebuje doplnit. My se dnes na tyto šifry podíváme.

1. Voda vždy po ruce

Hlad je převlečená žízeň. Pokud vás hodí mlsná, než začnete jíst, pořádně se napijte. Můžete být pouze dehydrovaní. Vaše tělo si žádá pouze vodu. Přes den byste měli vypít alespoň 2 litry nejlépe čisté vody. Schválně, kdo z vás to dělá?

2. Doplňte živiny

To, že vás honí mlsná znamená, že vašemu tělu schází nějaká makroživina – sacharid, tuk nebo bílkovina. Nevyvážená strava či nedostatečná strava směřuje k pocitu mlsnosti a chutí. Nebo se může jednat o celkový nedostatek energie či absence vlákniny.  

3. Po obědě dezert

Máte neovladatelné chutě na sladké především po obědě? Může to způsobovat mnoho věcí. Od rána jste tělu nedali potřebné živiny. Ne nadarmo se říká – snídaně je základ dne. Snídáte-li v brzkých hodinách, zaplňte dlouhou časovou mezeru mezi jídly plnohodnotnou svačinou. Další důvod může být nevyvážený samotný oběd. Máte dostatečně přílohy a dost vlákniny?

4. Zkuste raději zeleninu

Další druh mlsné přichází až s večerem. Opět se může jednat o nějaký deficit v jídelníčku. Znovu platí, pokud máte velkou mezeru mezi obědem a večeří, zakomponujte i svačinu. Mnozí z nás také mají tendence „dojídat se“ po celém dni hladovění. Člověk si snadno vybuduje zvyky. Mlsání večer u seriálů může být jeden z nich. Vyměňte chipsy za zeleninu. Tělo vám poděkuje.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share