TOP 10 Potraviny, které naleznete ve své kuchyni a fungují podobně jako konvenční antibiotika

Všude okolo nás se vyskytují různé bakterie a mikroby. V boji proti nim jsou používána antibiotika, která nejsou až tak vhodná pro náš organismus. Existuje však spousta antibiotik vyprodukovaných přírodou, které jsou součástí našich kuchyní a fungují stejně jako syntetická antibiotika. Není tak nic jednoduššího, než využít těchto zdrojů, pravidelně je užívat a vytvořit tak obraný štít pro naše tělo proti všem neduhům.

 

10 Cibule

cibule

Řadíme ji do stejné skupiny jako česnek. Do celého světa se rozšířila ze západní Asie, kde rostla jako planá rostlina, ale poté, co lidé přišli na její léčivé účinky, ji začali pěstovat. Nejdůležitější látkou je alicin (látka, která má velký antibiotický účinek), dále obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Pro zahnání kašle je zde zaručený recept – šťáva z nakrájené cibule, posypaná cukrem. Určitě nám také pomůže při odkašlávání a je vhodná na dýchací cesty. Je také velmi účinná pro naše trávení. Pomáhá střevům a žaludku. Předchází hemeroidům, křečovým žílám a infarktu. Také diabetici by tuto cibulovinu neměli vynechávat ve svém jídelníčku, jelikož napomáhá snižovat cukr v krvi.

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
fast food
Read More

TOP 10: Nejoblíbenější fast foody na světě

Určitě každý už navštívil nějaký fast food. Když chvátáte, tak není nic jednoduššího a rychlejšího, než přijít, objednat si a dostat jídlo, které můžete sníst na místě nebo si ho vzít s sebou. Fast foody jsou velice populární v každé zemi a v mnoha z nich jsou příčinou obezity u velkého množství obyvatelstva. V dnešním článku jsme pro vás připravili seznam nejoblíbenějších franšíz, na které můžete narazit u nás, ale i fast foody, jež najdete jen v zahraničí.
Total
0
Share