TOP 10: Zajímavá fakta o novorozencích

Každé miminko je na první pohled velice roztomilé. V jejich prvních chvílích jsou sice dosti “pomačkaná”, ale pro každou maminku je právě to jejich dítě nejhezčí. Jsou malá, bezzubá a plešatá, ale přes to se dokáže jejich mozek vyvíjet neuvěřitelnou rychlostí. Pokud budete chtít zjistit nějaké zajímavosti o novorozencích, můžete se je dočíst v následujícím článku.

 

10 Během prvních pěti měsíců svého života, dokážou někteří novorozenci zdvojnásobit svou váhu.

 

9 Mozek každého dítěte se zdvojnásobí během prvního roku života.

 

8 Každé tři sekundy se někde na Zemi narodí miminko.

 

7 Novorozené děti nemohou prvních pár týdnů plakat, protože ještě neumí produkovat slzy, takže v prvních týdnech svého života jen křičí, ale nebrečí. 

 

6 Každé dítě se narodí s přirozenými plaveckými schopnostmi. 

 

4 Každý novorozenec má 300 kostí. Tyto kosti se jim v průběhu jejich růstu postupně spojí, a nakonec budou mít 206 kostí, jako každý dospělý člověk. 

 

3 Každý novorozenec dokáže téměř okamžitě rozpoznat svou matku podle její vůně nebo hlasu. Vizuální rozpoznání trvá o něco déle. 

 

2 Je vědecky dokázáno, že prvních 90 minut po narození dítěte jsou jedny s nejdůležitějších a velice intimních chvil, která by neměla být narušována. Pokud je dítě po narození v pořádku a může svých prvních 90 minut strávit se svou matkou, těžko ho uslyšíte plakat. Jedná se o nejdůležitější okamžik mezi matkou a dítětem.

 

1 Jedním z prvních a nejdůležitějších reflexů je “chůze”. “Chůzi” si každý novorozenec nacvičuje v břiše. Pokud chytíte dítě za ručičky a uvedete ho do vzpřímené polohy, začne střídavě zvedat nožičky a začne “chodit”.

 

Zdroj: list25.com

 

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share