TOP 10: Zajímavá fakta o novorozencích

Každé miminko je na první pohled velice roztomilé. V jejich prvních chvílích jsou sice dosti “pomačkaná”, ale pro každou maminku je právě to jejich dítě nejhezčí. Jsou malá, bezzubá a plešatá, ale přes to se dokáže jejich mozek vyvíjet neuvěřitelnou rychlostí. Pokud budete chtít zjistit nějaké zajímavosti o novorozencích, můžete se je dočíst v následujícím článku.

 

10 Během prvních pěti měsíců svého života, dokážou někteří novorozenci zdvojnásobit svou váhu.

 

9 Mozek každého dítěte se zdvojnásobí během prvního roku života.

 

8 Každé tři sekundy se někde na Zemi narodí miminko.

 

7 Novorozené děti nemohou prvních pár týdnů plakat, protože ještě neumí produkovat slzy, takže v prvních týdnech svého života jen křičí, ale nebrečí. 

 

6 Každé dítě se narodí s přirozenými plaveckými schopnostmi. 

 

4 Každý novorozenec má 300 kostí. Tyto kosti se jim v průběhu jejich růstu postupně spojí, a nakonec budou mít 206 kostí, jako každý dospělý člověk. 

 

3 Každý novorozenec dokáže téměř okamžitě rozpoznat svou matku podle její vůně nebo hlasu. Vizuální rozpoznání trvá o něco déle. 

 

2 Je vědecky dokázáno, že prvních 90 minut po narození dítěte jsou jedny s nejdůležitějších a velice intimních chvil, která by neměla být narušována. Pokud je dítě po narození v pořádku a může svých prvních 90 minut strávit se svou matkou, těžko ho uslyšíte plakat. Jedná se o nejdůležitější okamžik mezi matkou a dítětem.

 

1 Jedním z prvních a nejdůležitějších reflexů je “chůze”. “Chůzi” si každý novorozenec nacvičuje v břiše. Pokud chytíte dítě za ručičky a uvedete ho do vzpřímené polohy, začne střídavě zvedat nožičky a začne “chodit”.

 

Zdroj: list25.com

 

Total
0
Shares
Související články
iq
Read More

TOP 10: Země s nejvyšším průměrem IQ. Nejvíc to pálí Asiatům

Inteligence národů se rok od roku mění, o čemž svědčí také průzkum, který se provádí každé tři roky, aby se zjistilo, jak na tom lidstvo skutečně je. Ačkoliv se zdá, že ty největší státy musí mít spoustu inteligentních obyvatel, opak je často pravdou. Možná budete překvapeni, jaké země se umístily v první desítce s nejvyšším IQ.
Total
0
Share