TOP 10 věcí, které rozhodně nedělejte, pokud máte nový vztah

Vztah
začátky vztahu jsou ty nejkrásnější chvíle s motýlky v břiše, sladkou nervozitou a chutí trávit co možná nejvíce času společně. Zdroj: depositphotos.com

Potkali jste fajn člověka a je vám s ním dobře. Dali jste to dohromady a stal se z vás pár. Říká se, že začátky vztahu jsou ty nejkrásnější chvíle s motýlky v břiše, sladkou nervozitou a chutí trávit co možná nejvíce času společně. Zároveň je to ale období, během kterého můžete udělat mnoho chyb. Těmto deseti se na začátku nového románku určitě vyvarujte.

1. Nebuďte na telefonu 24/7

Je jasné, že když spolu dva lidí začínají, chtějí být spolu prakticky nonstop. Na jednu stranu je to roztomilé, na stranu druhou už z toho kouká problém. Nemůžete protějšku ukázat, že budete na telefonu doslova 24/7 a netrpělivě čekat, kdy se konečně ozve. Připomeňte si vždy větu, že nejste žádné hej nebo počkej.

2. Nesdílejte své soukromí

I když máte chuť a touhu chlubit se novým partnerem doslova na každém kroku, jsou věci, které jsou jen vaše a nepatří na oči ostatním. V dnešní době, které dominují sociální sítě, často zapomínáme na to, že některé informace, fotky a události patří jen nám dvěma, nikoli dalším stovkám lidem. Ani vašemu protějšku nemusí být příjemné, že sdílíte citlivé věci o vás dvou.

3. Nepřehlížejte povahové nedostatky

Každý máme své mouchy a chyby, které vláčíme s sebou. Na našich protějšcích poté je, aby ony chyby buď přijali společně s námi, nebo od nás tzv. dali ruce pryč. A vy byste se této rady měli držet taky. Pokud na partnerovi zpozorujete cokoli, co se vám nelíbí nebo nezdá (například agresivně reaguje na stresové situace, před problémy utíká a podobně), pak je nepřehlížejte. Na začátku máte ještě čas vzít zpátečku. Později už by to mohl být problém.

4. Nevytahujte staré vztahy

Tohle se nedělá. Ani na začátku vztahu, ani v jeho průběhu. Vytahovat před novým partnerem své staré protějšky není rozumné a už vůbec to neznačí, že vůči tomu druhému máte nějaký respekt.

5. Neberte placení jen na sebe

Nemluvíme teď o prvním rande, kde bývá zvykem, že se placení ujme muž (i když ani dneska už to tolik neplatí, ženy jsou nezávislé), ale celkově o vztahu jako takovém. Nemusíte to být vy, kdo vždycky vezme účty na sebe a postará se o ně. Na začátku randění se můžete v placení střídat, jednou ten a podruhé zase ten. Je to tak fér.

6. Neberte nového partnera na rodinné události

Narozeninové oslavy, svatby a podobně si nechte až na dobu, kdy spolu budete delší čas. Možná chcete, aby váš nový protějšek trávil tyto chvíle s vámi, ale vžijte se do jeho kůže – jste spolu chvíli a vy ho chcete tzv. hodit do vody mezi všechny vaše příbuzné a známé, kteří se vzájemně znají. Takovou situaci dokáže rozdýchat jen málokdo, tak proč ho tomu vystavovat?

7. Nepřehánějte to s voláním ani SMSkami

Máte nový vztah a jste šťastní? Budiž vám to samozřejmě přáno! Vyvarujte se ale tomu, že budete toho druhého doslova zasypávat SMS zprávami nebo že mu budete několikrát denně volat. Chápeme, že se vzájemně nemůžete nabažit, ale psaní si desítek zpráv denně a trávení hodin na telefonu dělají jen děti v pubertě.

8. Nevzdávejte se času pro sebe

Jakmile máme nový vztah, máme zároveň tendence se všeho okolo vzdát. Děláme to proto, abychom s partnerem mohli trávit co nejvíce času. Často se pak vzdáváme svého volného času, necháváme plavat naše oblíbené koníčky. A to je chyba. I když jste čerstvě zamilovaní a vznášíte se na obláčku štěstí, nechte si nějaký čas jen sami pro sebe. Ať už ho budete trávit sami nebo třeba s přáteli.

9. Neurychlete vyznání lásky

Je krásné od někoho slyšet vyznání lásky a neméně krásné je, když se sami můžete někomu ze svých citů k němu vyznat. Pozor ale na to, abyste s těmito slůvky nepřišli zbytečně brzy. Jednak byste toho druhého mohli zaskočit a druhak byste mohli být zklamaní jeho odpovědí.

10. Neočekávejte, komunikujte

I na začátcích nových vztahů máme někdy tendence od toho druhého očekávat, že nám umí číst myšlenky a přesně ví, co chceme. Jenže takhle to nefunguje a je třeba si to uvědomit. Druhý člověk nám do hlavy nevidí, proto komunikujte, pokud něco chcete. Nemůžete čekat, že vám to snad vyčte z očí.

Zdroj: vibe.com

Mohlo by vás zajímat:

10 SIGNÁLŮ, PODLE KTERÝCH POZNÁTE, ŽE VÁS DOOPRAVDY MILUJE

Total
0
Shares
Související články
Read More

TOP 10 Nejbohatší králové

V našem dalším žebříčku se podíváme na krále. A nemyslím pohádky, nýbrž skutečně vládce, kteří vládnou pevnou rukou…
sebevědomí
Read More

10 tipů, jak si zvednout sebevědomí

Sebevědomí, každý z nás ho má. Vytváří myšlenky o nás samotných a sehrává roli ve všem, co děláme. Mít jeho zdravou hladinu je zásadní; každý den nám napomáhá vytvářet dobrá rozhodnutí, mít dobré a kvalitní mezilidské vztahy, pomáhá nám procházet těžkými situacemi a dodává nám odvahu být sami sebou.
Total
0
Share