TOP 10 aut z devadesátek, na které se nedá zapomenout

Devadesátá léta pro řadu z nás představovala počátek zajímavé éry, která přinesla zcela nový pohled a rozmach v mnoha oblastech. Na své si samozřejmě přišli i milovníci aut. Najednou se otevřela možnost mít opravdu zajímavé kusy, přičemž některé z nich můžeme na silnicích spatřit dodnes. Podívejte se, které auťáky se staly legendárními hrdiny devadesátých let.
aut
TOP 10 aut 90. let (foto: depositphotos)

Z dnešního pohledu staré, ale přesto je na ně perfektní pokoukání. Mít jedno z těchto aut na tu dobu, to bylo něco. A i když uběhla řada let, stejně to jsou sympaťáci, kteří stále mají své kouzlo.

1. Škoda

Škoda Favorit 135L byla zejména v devadesátých letech opravdu horkým zbožím a byla tím nejlepším modelem především v Československu, ale i ve východním bloku. Zájem o „fanouše“ byl tak obrovský, že ho automobilka nestačila vyrábět, a na tu dobu byl poměrně cenově nedostupný. Ačkoli z dnešního pohledu působí poněkud obyčejně, ve svých letech přitahoval pozornost nejen promyšleným interiérem, ale i konstrukcí vyladěnou do posledního detailu.

Škoda Favorit 135L

2. Ford

První mini-ford byl sice poprvé uveden na trh už v roce 1976, nicméně v roce 1989 došlo k výrobě nové verze, která se krátce na to stala hitem devadesátých let. Předností auťáku Ford Fiesta se stala oblá silueta s důrazem na elegantní facelift.

Devadesátkový Ford Fiesta.

3. Peugeot

Nadčasový francouz, který si získal srdce mnoha automobilových nadšenců, tak to byl Peugeot 406, který nadchnul vyváženým vzhledem, určitou elegancí a také praktičností, neboť byl oblíbencem coby rodinné auto. Neméně populární byl také ve variantě Coupé, která nabízela už o něco uhlazenější design.

Peugeot 406 v Top Gearu.

4. Renault

Ze stáje Renaultu to bylo právě Clio, které si získalo přízeň řady řidičů. Malá, a přitom hravá krabička, dokázala potěšit solidními jízdními vlastnostmi, kompaktním rozměrem i dobře promyšleným interiérem.

Hodně retro reklama na Renault Clio.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share